۰
plusresetminus
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳

هکرها به نرم‌افزار زوم هم رحم نکردند!

ایتنا - هکرها با حمله به نرم‌افزار زوم برای سرقت اطلاعات کاربران تلاش می‌کنند یا گاهی در میانه برگزاری جلسات با هک برخی افراد به جای تصاویر آنها تصاویر مستهجن نمایش می‌دهند.
هکرها به نرم‌افزار زوم هم رحم نکردند!

در شرایطی که بسیاری از مجموعه‌های دولتی و خصوصی از نرم‌افزار زوم برای برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس استفاده می‌کنند، حملات هکری به این نرم‌افزار هم افزایش یافته است.

به گزارش ایتنا از فارس، محبوبیت نرم‌افزار ویدئو کنفرانس زوم در هفته‌های اخیر و به دنبال اجرای سیاست‌های قرنطینه در صدها کشورها جهان افزایش یافته، اما به همین میزان هکرها نیز از نرم‌افزار یادشده سواستفاده می‌کنند.

بررسی‌هایی که در این زمینه توسط اف.بی.آی صورت گرفته نشان می‌دهد هکرها با حمله به این نرم‌افزار برای سرقت اطلاعات کاربران تلاش می‌کنند یا گاهی در میانه برگزاری جلسات با هک برخی افراد به جای تصاویر آنها تصاویر مستهجن نمایش می‌دهند.

همین مساله باعث شده تا مقامات قضایی و پلیس آمریکا با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیران شرکت زوم از آنها بخواهند تا اقداماتی را به منظور حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران انجام دهند و جلوی نفوذ هکرها به این نرم افزار را بگیرند.

در برخی موارد هکرها بعد از نفوذ به جلسات ویدئو کنفرانس در حال برگزاری شروع به نمایش گفتار یا تصاویرنژادپرستانه کرده و حتی برخی از افراد حاضر در جلسات را نیز تهدید کرده‌اند. در برخی از این موارد که به جلسات ویدئو کنفرانس آموزشی مدارس حمله شده، ویروس‌های خطرناک در حین تدریس معلمان در کلاس منتشر شده است.

در برخی موارد اشخاص غیرمجاز با حضور در جلسات کلاس‌های درسی رفتارهای نامناسب یا زننده‌ای از خود نشان داده اند. اف.بی.آی به کاربران آمریکایی هشدار داده که لینک جلسات زوم خود را خصوصی نگه دارند از به اشتراک گذاری تصویر نمایشگر جلسه‌های زوم خودداری کنند تا امکان سواستفاده را به حداقل برسانند.
کد مطلب: 60419
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است