۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۹

هواوی به کمک کنترل کرونا در هند می‌آید

ایتنا - شرکت هواوی قصد دارد فناوری‌ها و تجربیات خود درباره مقابله با ویروس کووید۱۹ در چین را در اختیار هند قرار دهد.
هواوی به کمک کنترل کرونا در هند می‌آید

روز گذشته هند اعلام کرد ۱۰۷۱ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این در حالی است که مقامات این کشور بیم آن دارند که تعداد مبتلایان در مدت زمان کوتاهی بسیار بیشتر شود.

در همین راستا شرکت چینی هواوی اعلام کرده منابع خود را در اختیار دولت هند قرار می‌دهد تا بتواند با ویروس کووید ۱۹ مقابله کند.

به گزارش ایتنا از مهر، «جی چن» مدیر ارشد هواوی در هند اعلام کرده مشغول بررسی روش‌هایی است تا دانش و تجربیات خود از وضعیت چین را برای مقابله با ویروس کرونا در هند به کار گیرد. همچنین این شرکت قصد دارد از فناوری‌های نوین مانند دستگاه‌های رصد دمای بدن از راه دور برای کنترل شیوع کووید ۱۹ در این کشور استفاده کند.

علاوه بر این موارد، چن فاش کرده هواوی آماده است فناوری تصویربرداری گرمایی 5G را به کار گیرد. در چین از این فناوری برای کنترل شیوع ویروس کووید۱۹ استفاده شده است. فناوری مذکور می‌تواند دمای اشیای در حال حرکت را به طور دقیق اندازه‌گیری کند و با خوانش هرگونه اطلاعات غیر معمول، پیام هشداری صادر کند.

از سوی دیگر هواوی پیشنهاد کرده از فناوری 5G  برای برقراری تله کنفرانس میان کارشناسان پزشکی استفاده شود. به این ترتیب پزشکان می توانند بدون حضور فیزیکی بیماران را درمان کنند. در کنار این موارد می توان از پلتفرم‌های تصویربرداری تشخیصی از راه دور 5G و ربات های پزشکی5G برای مراقبت از بیماران قرنطینه شده استفاده کرد.

البته هند هنوز آزمایش‌های فناوری نسل پنجم اینترنت را آغاز نکرده است.وزارت مخابرات این کشور تصمیم دارد آزمایش های مربوط را از ماه جاری شروع کند.
کد مطلب: 60399
برچسب ها: 5G هواوی هند کرونا
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
🔺پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس برای آزادسازی باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز از انحصار صداوسیما (آذرماه 98)

🔹در این طرح آمده است:"با توجه به کاربردهای این باند فرکانسی در ارتقای امنیت و پایداری ارتباطات نیروهای امنیتی، انتظامی و امدادی، ارزش بالای اقتصادی آن برای اپراتورهای مخابراتی و نقش آن در صرفه جویی ارزی ناشی از کاهش هزینه واردات تجهیزات مخابراتی، نیاز است که این باندهای فرکانسی دوباره تخصیص داده شوند "

🔹آزادسازی این باندهای فرکانسی نقش موثری در توسعه نسل های بالای شبکه تلفن همراه و افزایش سرعت اینترنت همراه خواهد داشت
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام