۰
plusresetminus
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴

عرضه آیفون 12 اپل ممکن است «ماه‌ها» عقب بیفتد

گفته می‌شود که این بحثها در یک مرحله اولیه هستند، و با این وجود ممکن است که عرضه این گوشی به پاییز بیفتد.
عرضه آیفون 12 اپل ممکن است «ماه‌ها» عقب بیفتد
اپل خود را برای امکان عرضه به مراتب دیرتر آیفون بعدیش، که احتمالا آیفون 12 نام خواهد داشت، آماده می‌کند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، منابع آشنا به اپل گفته‌اند که این کمپانی در رده‌های داخلی خود در حال بحث برای چند ماه به تاخیر انداختن عرضه گوشی‌های آتی خود است.
 
شیوع کرونا ویروس زنجیره تامین اپل را با مشکلاتی مواجه کرده است، ولی اپل به دلایل دیگری نیز هست که این تاخیر را در نظر دارد. یکی از منابع این خبر گفته است که اپل مایل نیست ریسک «استقبال بی‌روح» از این گوشی که احتمالا نخستین آیفون 5G این شرکت خواهد بود را به جان بخرد.
 
گفته می‌شود که این بحث‌ها در یک مرحله اولیه هستند، و با این وجود ممکن است که عرضه این گوشی به پاییز بیفتد. ولی همچنین ممکن است که این عرضه به سال آینده موکول شود.

 

اپل معمولا آیفون‌های جدید را در سپتامبر رونمایی می‌کند، که باعث افزایش فروش در دوره تعطیلات می‌شود، و این شرکت قطعا تاریخ عرضه آیفون را به این راحتی‌ها تغییر نخواهد داد. به گزارش وب‌سایت Nikkei ، این کار نه تنها به درآمدهای اپل ضربه می‌زند بلکه به میلیون‌ها شغل در زنجیره تامین اپل نیز آسیب وارد می‌کند. ولی وضعیت رو به وخامت شیوع کرونا ویروس وضعیتی غیرمنتظره است که چنین پیامدهایی می‌تواند به همراه داشته باشد.
 
شایان ذکر است که اپل اخیر چند محصول جدید، از جمله آیپد پرو و مک‌بوک ایر جدید، را رونمایی کرد بدون اینکه برای آنها رویدادی برگزار کند (اپل هر سال چند مورد از چنین رونمایی‌های بدون رویدادی را هر سال انجام می‌دهد). از سوی دیگر، شایعات گسترده‌ای مطرح بود که این شرکت قصد دارد یک آیفون ارزان‌قیمت‌تر را در اواخر ماه مارس رونمایی کند، ولی این رویداد اکنون تقریبا از جدول اجرائی شرکت کنار گذاشته شده است.
و نهایتا اینکه کنفرانس WWDC  اپل نیز به یک رویداد فقط دیجیتالی تبدیل شد.
 
 
کد مطلب: 60327
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام