۰
plusresetminus
پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰

دستیار صوتی اپل به کمک تشخیص کرونا می‌آید

ایتنا- دستیار هوشمند سیری در به‌روزرسانی جدید خود می‌تواند کاربران ایالات‌متحده را در رابطه با تشخیص ابتلا به ویروس کرونا راهنمایی کند.
دستیار صوتی اپل به کمک تشخیص کرونا می‌آید
دستیار هوشمند سیری در به‌روزرسانی جدید خود می‌تواند کاربران ایالات‌متحده را در رابطه با تشخیص ابتلا به ویروس کرونا راهنمایی کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، دستیار هوشمند سیری به‌تازگی به‌روزرسانی ویژه‌ای دریافت کرده است و بر همین اساس زمانی که افراد از این دستیار هوشمند در رابطه با ابتلا به ویروس کرونا سوال می‌کنند پرسش‌نامه‌ای شفاهی به آن‌ها ارائه می‌شود که می‌توانند با پاسخ به سؤالات درج‌شده در آن به اطلاعات موردنظر خود دست پیدا کنند.
 
این دستیار هوشمند از کاربران در رابطه با داشتن علائم ویروس کرونا از قبیل تب یا تنگی نفس سوال می‌کند و به آن‌ها پیشنهاد می‌کند که در صورت مبتلا بودن در خانه بمانند و از برخورد با دیگران دوری کنند. سیری همچنین از کاربران می‌خواهد که در صورت شدت یافتن علائم با مراکز اورژانس تماس بگیرند و آن‌ها را تشویق می‌کند که نرم‌افزارهای ویژه‌ای را برای دریافت مشاوره آنلاین دانلود کنند.
 
 
 
البته این قابلیت سیری فعلا فقط برای کاربران ایالات‌متحده عرضه شده است. اپل هنوز جزئیات مرتبط با این طرح و پرسشنامه را مطرح نکرده است و مشخص نیست که این سرویس برای سایر کشورها نیز عرضه خواهد شد یا خیر. در حال حاضر این دستیار هوشمند کاربران سایر کشورها را به مراجعه به منابع سلامت ملی خود تشویق می‌کند.
 
اپل از زمان شیوع ویروس کرونا تلاش‌های زیادی را برای مبارزه با این بیماری انجام داده است. برای مثال این غول فناوری 15 میلیون دلار برای تهیه ماسک و سایر کمک‌ها هزینه کرده است. بااین‌حال این اقدام اپل را می‌توان یکی از مؤثرترین تلاش‌ها در جهت مبارزه با ویروس کرونا دانست زیرا کاربران از این طریق می‌توانند از راه دور تشخیص بدهند که آیا به کرونا مبتلا شده‌اند یا فقط یک سرماخوردگی عادی دارند.
 
کد مطلب: 60279
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام