d21'; ?> ايتنا - اندرویدهای قدیمی در معرض خطر حمله هکرها
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱

اندرویدهای قدیمی در معرض خطر حمله هکرها

ایتنا - گوشی و تبلت‌های اندرویدی که نسخه سیستم عامل آنها اندروید ۴ یا قدیمی تر است، در معرض بیشترین آسیب پذیری و احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری قرار دارند.
اندرویدهای قدیمی در معرض خطر حمله هکرها

کارشناسان امنیتی به کاربران دستگاه‌های اندرویدی قدیمی هشدار دادند که به علت عدم دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی در معرض نفوذ هکرها قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایتنا از ایسنا، نتایج تحقیقات جدید کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از کاربران گوشی و تبلت های اندرویدی هنوز از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند که تحت پشتیبانی گوگل نیستند، این بدان معناست که شرکت گوگل، به عنوان توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، به روز رسانی و آپدیت‌های امنیتی جدیدی که برای نسخه‌های جدیدتر این سیستم عامل منتشر می کند، شامل نسخه‌های قدیمی نمی‌شود.

به گفته کارشناسان، گوشی و تبلت‌های اندرویدی که نسخه سیستم عامل آنها اندروید ۴ یا قدیمی تر است، در معرض بیشترین آسیب پذیری و احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری قرار دارند. همچنین کاربرانی که نسخه اندروید گوشی آنها ۷ است ولی امکان به روز رسانی آن به نسخه جدیدتر را ندارند، نیز باید نگران امنیت دستگاه خود باشند.

به طور کلی آنها بر این باورند که حتی در صورتی که نسخه اندروید گوشی و دستگاه‌های هوشمند کاربران جدید باشد ولی در دریافت به روزرسانی های امنیتی که گوگل هر از گاهی منتشر می کند، سهل انگاری کرده و یا دیر اقدام به آپدیت گوشی خود کنند، نیز به همان اندازه در معرض خطر و آسیب پذیری قرار دارند.  
کد مطلب: 60100
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام