۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳

آسیب‌پذیری خطرناک در پردازشگرهای اینتل

ایتنا - کارشناسان امنیتی شکافی در پردازشگرهای اینتل کشف کرده‌اند که غیر قابل ترمیم است و هکرها با سواستفاده از آن می‌توانند به رایانه کاربر نفوذ کنند.
آسیب‌پذیری خطرناک در پردازشگرهای اینتل

محققان امنیتی شکاف دیگری در پردازشگرهای اینتل کشف کرده‌اند. این شکاف امنیتی در سطح سخت‌افزاری پردازشگرهایی وجود دارد که اینتل در ۵ سال اخیر عرضه کرده است. هرچند سواستفاده از این شکاف به راحتی ممکن نیست اما به هیچ وجه نمی‌توان با وصله امنیتی آن را برطرف کرد. البته این شکاف در نسل ۱۰ پردازشگرهای اینتل وجود ندارد.

به گزارش ایتنا از مهر، این شکاف امینی در  موتور CSME  تراشه ها قرار دارد. این بخش از تراشه بوت آپ(boot-up)، سطح انرژی، فریمور (برنامه ای که در حافظه  ROM قرارداده شده است) و از همه مهم‌تر قابلیت‌های رمزگذاری را کنترل می‌کند.

متخصصان امنیتی در شرکت «پوزیتیو تکنولوژیز» متوجه شکافی کوچک در امنیت این ماژول شده اند. این شکاف به هکرها اجازه می‌دهد کدهای بدافزار را به دستگاه وارد کنند و به رایانه کاربر دستور دهند.

این شکاف امنیتی آخرین حلقه از باگ‌های تراشه‌های اینتل است که در این اواخر به وجهه شرکت خسارت زده است.

در سال ۲۰۱۸  میلادی اینتل به دلیل شکاف‌های «ملت داون» و «اسپکتر»  با انتقادات زیادی روبرو شد. این شکاف‌ها به هکرها اجازه می‌دادند اطلاعات کاربران را سرقت  کنند.
کد مطلب: 60083
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير