۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲

آیفون در آمریکا جریمه شد

ایتنا - اپل بر اساس دادخواستی در آمریکا به پرداخت 500 میلیون دلار متهم شده تا بتواند یک پرونده قضایی بر علیه خود را مختومه کند.
آیفون در آمریکا جریمه شد


تعداد زیادی از کاربران مدل‌های قدیمی گوشی آیفون از اپل شکایت کرده و مدعی شده بودند این شرکت با به روزکردن سیستم عامل آی او اس گوشی‌های قدیمی آیفون را به طور عمدی کند می‌کند تا کاربران مجبور به صرف هزینه برای خرید مدل‌های تازه‌تر شوند.

به گزارش ایتنا از فارس، حالا این شکایت به نتیجه رسیده و مالکان مدل‌های قدیمی آیفون می‌توانند به ازای هر گوشی ۲۵ دلار غرامت از اپل دریافت کنند. این شکایت توسط جمع کثیری از کاربران آیفون‌های قدیمی در آمریکا به ثبت رسیده بود.

از جمله کاربرانی که این شکایت‌ها  را به ثبت رسانده‌اند، می‌توان به مالک‌های گوشی‌های آیفون ۶، ۶پلاس، ۶ اس، ۶ اس پلاس، ۷، ۷ پلاس و اس ای اشاره کرد که از سیستم عامل iOS ۱۰.۲.۱ یا مدل‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کردند. همچنین مالکان آیفون۷و ۷ پلاس نیز در صورت اجرای iOS ۱۱.۲ یا نسخه‌های قدیمی‌تر قبل از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ می‌توانند غرامت دریافت کنند. وکلای پیگیر این پرونده تنها قصد دارند ۱.۵ میلیون دلار به عنوان دستمزد خود از اپل طلب کنند. اپل در این زمینه هنوز به طور رسمی اظهارنظری نداشته است.
کد مطلب: 60030
برچسب ها: آیفون اپل موبایل
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است