۰
plusresetminus
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰

ناسا 3 میلیون دلار در چهار پروژه بالقوه سفر به خارج از زمین سرمایه‌ گذاری کرد

ایتنا- ناسا در نظر دارد تا از میان 4 پروژه پیشنهادی برای بررسی کهکشان راه شیری، دو مورد را برای انجام در سال آینده میلادی انتخاب کند.
ناسا 3 میلیون دلار در چهار پروژه بالقوه سفر به خارج از زمین سرمایه‌ گذاری کرد
ناسا در نظر دارد تا از میان 4 پروژه پیشنهادی برای بررسی کهکشان راه شیری، دو مورد را برای انجام در سال آینده میلادی انتخاب کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، ناسا به‌تازگی چهار پروژه جدید را به‌عنوان بخشی از برنامه دیسکاوری خود معرفی کرده است. در طی این چهار پروژه از دانشمندان خواسته‌شده که مأموریت‌های متمرکز و نسبتاً کم‌هزینه‌ای را برای انجام این کار و به اتمام رساندن مأموریت‌های تمام‌عیار دیگر در نظر بگیرند.
 
اولین مأموریت احتمالی ناسا Deep Atmosphere Venus Investigation نام دارد که به بررسی جو سیاره ونوس پرداخته و احتمال وجود اقیانوس‌ها در زمان‌های گذشته در این سیاره را بررسی می‌کند. این امر همچنین به دانشمندان کمک می‌کند که در رابطه با نحوه تشکیل جو ونوس اطلاعات مفیدی به دست بیاورند.
 
 
 
دیگر مأموریت ونوسی ناسا VERITAS نام دارد که در طی آن به نقشه‌برداری سه‌بعدی از سطح این سیاره پرداخته خواهد شد و موجب می‌شود که دانشمندان از زمین‌شناسی این سیاره شناخت بهتری داشته باشند. علاوه بر این در مأموریت دیگری به نام Io Volcano Observer به قمر ایو (Io) به‌عنوان یکی از 79 قمر مشتری سفر خواهد شد تا اطلاعاتی در رابطه با فوران ماگما در این قمر کسب شود. ناسا اعلام کرده است که این مأموریت می‌تواند نحوه درک دانشمندان از چگونگی تشکیل صخره‌های سنگی را دچار تحول چشم‌گیری بکند.
 
درنهایت پروژه دیگری به نام TRIDENT سعی دارد تا با سفر به تریتون (یکی از قمرهای نپتون) به نقشه‌برداری از این قمر پرداخته و وجود اقیانوس‌های سطحی در این قمر را بررسی کند. ناسا درنهایت اعلام کرده است که به هرکدام از این پروژه‌ها مبلغ 3 میلیون دلار اختصاص خواهد داد. درنهایت این آژانس در طی سال آینده میلادی دو پروژه از این چهار گزینه را برای توسعه بیشتر انتخاب خواهد کرد.
 
کد مطلب: 59891
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است