۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷

نانسی پلوسی از همکاری شرکت‌ها با هواوی انتقاد کرد

ایتنا - نانسی پلوسی به تازگی از همکاری کشورها و شرکت‌های مختلف با هواوی به شدت انتقاد کرده است.
نانسی پلوسی از همکاری شرکت‌ها با هواوی انتقاد کرد


نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا به تازگی در اظهاراتی جدید از همکاری کشورها و شرکت‌های مختلف با شرکت چینی هواوی به شدت انتقاد کرده است.

وی در این سخنان مدعی شده است که همکاری کشورها و شرکت‌های مختلف با هواوی به منزله انتخاب دیکتاتوری و ترجیح آن به دموکراسی به شمار خواهد آمد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه‌دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، در طول یکی دو سال اخیر از سوی رئیس جمهور آمریکا و بسیاری از کشورهای هم‌پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع و محدود کرده‌اند.

با اینکه شرکت هواوی تمامی اتهامات مربوطه را بارها رد و تکذیب کرده است، اما به نظر می‌رسد که دولت‌های متعددی علی‌الخصوص ایالات متحده آمریکا بر عدم همکاری با آن اصرار می‌ورزد.

به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، آخرین اظهارات پلوسی در مورد هواوی یکی از معدود مواردی است که هم راستای نظر و عقیده دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور بوده و گفته شده است.

در ادامه سخنان خود افزود: همکاری با هواوی بدون شک برای امنیت ملی کشور ما { ایالات متحده آمریکا } بسیار گران تمام خواهد شد و این آن چیزی نیست که ما بخواهیم.

وی این نکته را یادآور شد و تاکید کرد : همه چیز سود و منفعت مالی نیست بلکه انتخاب ارزش ها و معیارهای درست برای همکاری با شرکت های تکنولوژی و مخابراتی است که در راستای حفاظت از حریم خصوصی کاربران تلاش می کند. در واقع همکاری با این شرکت چینی به منزله انتخاب دیکتاتوری و ترجیح آن بر دموکراسی خواهد بود.

پیشتر بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده بودند که عدم همکاری کشورهای مختلف با هواوی که هم اکنون بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات و زیرساخت های مربوط به شبکه ۵G به شمار می رود، آنها را با ضرر و زیان های مالی متعددی مواجه کرده و آنها را در این حوزه از سایر کشورهای جهان عقب خواهد انداخت. 
کد مطلب: 59861
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای