d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - پشتیبانی زاکربرگ از پرداخت مالیات بیشتر توسط غول‌های فناوری
۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳

پشتیبانی زاکربرگ از پرداخت مالیات بیشتر توسط غول‌های فناوری

ایتنا - قرار است مارک زاکر برگ در سخنرانی امروز خود از پرداخت مالیات بیشتر توسط شرکت‌های فناوری بزرگ پشتیبانی کند.
پشتیبانی زاکربرگ از پرداخت مالیات بیشتر توسط غول‌های فناوری


به نظر می‌رسد  مارک زاگربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک قصد دارد از اصلاح قانون مالیات بین‌المللی پشتیبانی کند که طبق آن که شرکت‌های بزرگ فناوری باید مالیات بیشتری در سطح بین‌المللی بپردازند.

به گزارش ایتنا از مهر، وب سایت «پلیتیکو» پس از دسترسی به متن سخنرانی زاکربرگ در کنفرانس امنیتی مونیخ فاش کرد، این مدیر ارشد اجرایی از مالیات بیشتر بر شرکت‌های فناوری پشتیبانی می‌کند. قرار است امروز زاکربرگ در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی و با رهبران جهان و اعضای کمیسیون اتحادیه اروپا دیدار کند.

طرح  اصلاحات قانون مالیاتی شرکت‌های فناوری توسط سازمان OECD ارائه شده است.

طبق اطلاعات به دست آمده زاکربرگ در سخنرانی خود علاوه بر پشتیبانی از اصلاح مالیات، از ادامه مذاکرات در سازمان OECD برای ایجاد یک رژیم مالیاتی جهانی جدید نیز پشتیبانی می‌کند.

در متن سخنرانی زاکربرگ آمده است: ما قبول داریم که اصلاحات به معنای پرداخت مالیات بیشتر، در مناطق بیشتر و در یک چارچوب جدید است. واقفم که شیوه مالیات بندی شرکت‌های فناوری در اتحادیه اروپا مورد قبول نیست. ما نیز خواهان اصلاح مالیات هستیم و با کمال خوشحالی مشتاق همکاری با OECD در این باره هستم.

این در حالی است که بسیای از کشورهای اروپایی معتقدند فیس بوک مالیات اندکی می‌پردازد. درهمین راستا فرانسه و اتریش قوانینی در سطح ملی برای مالیات شرکت‌های دیجیتال وضع کرده‌اند که در کل شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی را پوشش می‌دهد. انگلیس نیز تصمیم دارد در ماه آوریل  مالیاتی بر این شرکت‌ها وضع کند.
کد مطلب: 59834
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام