۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰

لیست شرکت‌های بزرگی که در کنگره جهانی موبایل شرکت نخواهند کرد

ایتنا - در روزهای گذشته، گزارش های متعددی از انصراف تعدادی از شرکت های مختلف از حضور و شرکت در این رویداد بزرگ خبر دادند.
لیست شرکت‌های بزرگی که در کنگره جهانی موبایل شرکت نخواهند کرد

در روزهای اخیر بسیاری از شرکت های تکنولوژی اعلام کرده اند که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، قصد ندارند که کنگره جهانی موبایل حضور پیدا کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، هم زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری دیگر از نقاط جهان، سازمان بهداشت جهانی نیز با اعلام وضعیت اضطراری در جهان از تمامی کشورها درخواست کرد که به مقابله با شیوع و انتشار بیشتر این ویروس بپردازند و از شهروندان خود بخواهند که از هر گونه سفر غیرضروری به مناطق مختلف بخصوص شرق آسیا و چین خودداری کنند.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، کنگره جهانی موبایل MWC 2020 به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای حوزه تکنولوژی ، هر ساله در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می شود و میزبان خیل عظیمی از بازدیدکنندگان ، شرکت های تولیدکننده موبایل ، اپراتورهای مخابراتی و سایر غول های تکنولوژی است تا از جدیدترین نوآوری و فناوری های بکاررفته در محصولات خود رونمایی کنند و بدین ترتیب نظر و توجه علاقمندان به تکنولوژی و موبایل را به سمت و سوی خود جلب کنند.

این گزارش فهرست کامل و جامعی از شرکت ‌ای تکنولوژی را که تاکنون انصراف خود از شرکت در کنگره جهانی موبایل 2020 بارسلون را اعلام کرده اند، ارائه داده است:

آمازون
اریکسون
فیس بوک
اینتل
AT&T
ال جی
مدیاتک
انویدیا
سونی
اسپرینت
ویوو

فهرست زیر همچنین نشان دهنده شرکت هایی است که اعلام کرده اند حضور خود را در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل 2020 با اتخاذ تصمیمات و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه محدودسازی خواهند کرد:
سامسونگ
شیائومی
تی سی ال
زد تی ای

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، به نظر می رسد که با انصراف تعداد زیادی از شرکت های تکنولوژی، برگزاری این نمایشگاه که بدون شک یکی از بزرگترین رویدادهای این عرصه به شمار می رود، تا حد زیادی تحت الشعاع قرار گرفته است و نسبت به سال های گذشته رونق بسیار کمتری خواهد داشت.

نکته‌ای که تاکنون موجب نگرانی شرکت‌های مختلف شده است، حضور شرکت های چینی در این رویداد جهانی است. همین امر موجب شده است تا تعدادی از مراجعه کنندگان و شرکت کنندگان از شرکت و حضور در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ انصراف دهند و دلیل آن را نیز خطرات مربوط به حفظ بهداشت عمومی در رابطه با ویروس کرونا معرفی کنند.

ویروس خطرناک کرونا که شیوع گسترده آن از اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی رسانه ای شد، تاکنون جان بالغ بر یک هزار و صد نفر را در چین گرفته و بیش از ۴۰ هزار نفر در کشورهای جهان را مبتلا کرده است. هنوز منشا این ویروس خطرناک شناخته نشده ولی تاثیرات و تبعات منفی بسیار گسترده‌ای بر اقتصاد چین و سایر کشورهای جهان داشته است.

این رویداد در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فوریه سال ۲۰۲۰ در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود.
کد مطلب: 59823
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام