۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸

کرونا مانع از حضور شهروندان چینی در کنگره موبایل شد

ایتنا - در پی نگرانی‌های گسترده درباره خطر شیوع هرچه بیشتر کرونا در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ که ۲۴ تا ۲۷ فوریه ( ۵ تا ۸ اسفندماه) در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، مسوولان برگزاری حضور شهروندان هوبی چین را در این همایش ممنوع کردند.
کرونا مانع از حضور شهروندان چینی در کنگره موبایل شد


در پی آن که تعدادی از غرفه داران بزرگ و نام آشنا به دلیل افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا از حضور در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ انصراف دادند، نهاد برگزار کننده این رویداد تدابیر پیشگیرانه‌ای را برای «اطمینان بخشیدن به شرکت کنندگان و غرفه داران» اندیشیده است.

به گزارش ایتنا از ایرنا، انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار (GSMA) عصر یکشنبه اعلام کرد که شرکت‌کنندگان و غرفه‌داران از استان هوبی چین که نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا از آن‌جا گزارش شد، اجازه ورود به کنگره جهانی موبایل و رویدادهای دیگری چون ۴YFN، xside و YoMo را نخواهند داشت.

به علاوه هر شخصی که اخیراً به چین سفر کرده است نیز برای حضور در این رویدادها باید با مهر گذرنامه و گواهینامه سلامت ثابت کند که بیش از ۱۴ روز پیش از این کشور خارج شده است.

این انجمن افزود که ضمن اجرای این قوانین، سنجش دمایی نیز بر روی تمام شرکت‌کنندگان انجام خواهد شد و هر شرکت کننده باید شخصا تایید کند که با هیچ فرد آلوده‌ای تماس نداشته است.

انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار با اشاره به این که برنامه‌ریزی‌های پیشگیرانه بیشتری را در دست تدوین دارد، اعلام کرد که تیم‌های پشتیبانی پزشکی مستقر در محل را دو برابر کرده است و برای تمیز و ضد عفونی کردن تمام نقاطی که بیشترین حجم لمس شدن را دارند، مانند نرده ها، نمایشگرهای لمسی و بخش غذاخوری برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد.

در این رویداد همچنین قرار است راهبرد منع دست دادن اجرا شود، میکروفون‌ها ضدعفونی شده و یک خط تلفن امنیتی و پزشکی به طور ۲۴ ساعته فعال و در دسترس باشد.

کنگره جهانی موبایل که هرساله ۱۰۰ هزار نفر را از سراسر جهان گرد هم می‌آورد، از ۲۴ تا ۲۷ فوریه (۵ تا ۸ اسفندماه) در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود. استقبال امسال از این همایش تجاری تحت الشعاع نگرانی‌های جهانی از شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. تاکنون کمپانی‌های بزرگی چون آمازون، ال‌جی، اریکسون و انویدیا از شرکت در این کنفرانس انصراف داده‌اند و سامسونگ نیز از حضور محدودتر از حد معمول نمایندگان خود خبر داده است.

ویروس کرونا که اولین بار در ماه دسامبر (دی ماه امسال) در شهر ووهان چین شایع شد، تا زمان نگارش این گزارش جان بیش از ۹۰۰ نفر را در جهان گرفته و ۴۰ هزار و ۵۵۳ تَن دیگر را نیز آلوده کرده است.  
کد مطلب: 59803
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام