۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳

باگ عجیبی در ویندوز 7 که اجازه خاموش کردن سیستم را نمی‌دهد!

ایتنا - یک مشکل جدید در سیستم عامل ویندوز ۷ باعث شده که کاربران برای خاموش کردن رایانه‌ها یا راه‌اندازی مجدد آنها با مشکل مواجه شوند.
باگ عجیبی در ویندوز 7 که اجازه خاموش کردن سیستم را نمی‌دهد!


مشکل یادشده در هفته گذشته برای رایانه‌های مجهز به ویندوز ۷ به وجود آمده و بسیاری از کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، کاربران می‌گویند در زمانی که برای خاموش کردن یا شات داون رایانه اقدام کرده‌اند، پیامی برای آنها به نمایش درآمده دال بر اینکه «شما اجازه خاموش کردن این رایانه را ندارید.»

این کاربران افزوده‌اند که مشکل مذکور اجازه راه‌اندازی مجدد یا ری‌بوت رایانه را هم به افراد نمی‌دهد. هنوز سرمنشا وقوع این مشکل مشخص نیست و متخصصان امنیتی نیز نتوانسته اند در این زمینه اطلاعاتی جمع آوری کنند.

در دو روز اخیر اعتراض به این موضوع در شبکه‌های اجتماعی شدت گرفته، اما مایکروسافت هنوز نسبت به این مشکل واکنشی از خود نشان نداده است. راه حل موقت این مشکل آن است که کاربران باید یک حساب ادمین جدید برای ویندوز ۷ درست کنند و از طریق حساب مذکور وارد ویندوز شوند. سپس از همین مسیر وارد حساب کاربری پیش فرض شده و در نهایت رایانه را خاموش کرده یا مجدداً راه اندازی کنند.
کد مطلب: 59790
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای