۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹

مارک زاکربرگ متهم به حمایت از ترامپ شد

ایتنا - سرمایه‌دار مشهور آمریکایی مدعی شد: زاکربرگ به دنبال کسب سود و منفعت مالی است و از همین رو به جای کنترل انتشار اخبار دروغین به نفع ترامپ نسبت به این موضوع بی توجه است.
مارک زاکربرگ متهم به حمایت از ترامپ شد

جرج سوروس سرمایه دار مشهور آمریکایی خواستار جایگزینی مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک شد و ادعا کرد وی به طور مخفیانه در تلاش برای انتخاب مجدد دونالد ترامپ است.

به گزارش ایتنا از مهر، سوروس با انتشار مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز تصریح کرده که زاکربرگ و ترامپ مخفیانه با یکدیگر متحد شده‌اند و از همین رو فیس‌بوک چشم خود را بر روی تبلیغات سیاسی دروغین به نفع ترامپ بسته است و آنها را حذف نمی‌کند.

به نوشته سوروس، زاکربرگ به دنبال کسب سود و منفعت مالی است و از همین رو به جای کنترل انتشار اخبار دروغین به نفع ترامپ نسبت به این موضوع بی توجه است.

وی توافق غیررسمی ترامپ و سوروس را این گونه توصیف کرده است: فیس‌بوک به ترامپ کمک می‌کند تا دوباره به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود و ترامپ هم در عوض از فیس‌بوک در برابر حملات رگولاتوری ها و رسانه‌ها دفاع می‌کند. سوروس دیدارهای مکرر و طولانی مدت ترامپ و زاکربرگ را سندی برای اثبات ادعای خود دانسته و افزوده که عدم حذف تبلیغات سیاسی دروغین ترامپ در فیس‌بوک راه را برای پیروزی وی هموار می‌کند.

سوروس به شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیات فیس‌بوک هم حمله کرده و ادعاهای وی در این زمینه که فیس‌بوک می‌خواهد دنیا را به محل بهتری برای زندگی مبدل کند، رد کرده است. وی افزوده که هر دوی این افراد باید از فیس‌بوک کنار گذاشته شوند، زیرا هدف آنها تنها حداکثر کردن سود مادی بدون توجه به پیامدهای این کار است.
کد مطلب: 59760
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام