۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
در توییتر

مسدود شدن اکانتی که اخبار جعلی کرونا منتشر می‌کرد

ایتنا - توئیتر حساب کاربری وب‌سایتی به نام «زیرو هج» که درباره ویروس کرونا ادعاهایی بدون دلیل و مدرک منتشر کرده بود را به طور دائم مسدود کرد.
مسدود شدن اکانتی که اخبار جعلی کرونا منتشر می‌کرد

توئیتر حساب کاربری وب‌سایتی به نام «زیرو هج» که درباره ویروس کرونا ادعاهایی بدون دلیل و مدرک منتشر کرده بود را به طور دائم مسدود کرد.

به گزارش ایتنا از مهر، فقط فیس‌بوک و گوگل با اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا مقابله نمی‌کنند. شبکه اجتماعی توئیتر نیز به نظر می‌رسد در این زمینه دست به کار شده است. درهمین راستا این شبکه اجتماعی حساب کاربری یک سایت مالی و ترویج کننده نظریه‌های توطئه به نام «زیرو هج» ( Zero Hedge) را به طور دائم مسدود کرده است.

این وب‌سایت گزارشی را به اشتراک گذاشته بود که در آن بدون دلیل و مدرک ادعا شده بود دانشمندان چینی در ایالت ووهان ویروس کرونا را به عنوان یک اسلحه ابداع کرده‌اند. همچنین این حساب کاربری نام، تصاویر، ایمیل و شماره تماس محققان را بدون اجازه فاش کرده است.

به نوشته «بازفیدنیوز» این وب‌سایت به خوانندگان پیشنهاد کرده بهتر است به دیدار محققان بروند که این امر یک تهدید به خشونت به حساب می‌آید.

توئیتر در بیانیه خود اعلام کرد دلیل مسدود کردن Zero Hedge نقض قوانین شبکه اجتماعی است. این شبکه اجتماعی در اواخر ژانویه هشدار داد حساب‌های کاربری که تلاش‌هایی هماهنگ برای انتشار اخبار جعلی درباره ویروس کرونا انجام دهند را مسدود می‌کند.

البته این ممنوعیت کل کانال‌های ارتباط اجتماعی Zero Hedge را مسدود نمی‌کند. حساب کاربری این وب‌سایت در فیس‌بوک همچنان فعال است.
کد مطلب: 59757
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام