۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
در بازار فروش تلفن‌های همراه در سال ۲۰۱۹

هواوی از اپل پیشی گرفت!

ایتنا - با توجه به تحریم‌های دولت آمریکا علیه هواوی، پیشی گرفتن این شرکت از اپل جالب توجه است. هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۲۴۰ میلیون دستگاه موبایل بارگیری کرد. این در حالی است که اپل در سال گذشته میلادی حدود ۱۹۷میلیون دستگاه بارگیری کرده که نشان دهنده اندکی کاهش نسبت به سال ۲۰۱۸ است.
هواوی از اپل پیشی گرفت!

گزارش‌های سه شرکت مختلف از وضعیت بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۹ آمار مشابهی در بردارد و نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی تعداد محموله‌های بارگیری شده موبایل هواوی از اپل بیشتر بوده است.

سه شرکت تحقیقات در بازار شامل «کانتر پوینت»، «کانالیس» و «استراتژی آنالایتیکز» گزارش‌های خود را درباره محموله‌های بارگیری شده موبایل منتشر کرده‌اند. 

به گزارش ایتنا از مهر، به نظر می‌رسد اطلاعات هر سه شرکت تقریبا مشابه است و براساس آنها سامسونگ در کل ۲۰۱۹ میلادی بیشترین محموله‌های موبایل را برای فروش بارگیری کرده است. در سال ۲۰۱۹ میلادی سهم سامسونگ از بازار موبایل جهان ۲۰ درصد بوده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۹ درصد از بازار موبایل جهان در اختیار این شرکت بوده است.
 


شرکت هواوی با کنار زدن اپل در رده دوم این فهرست قرار دارد و ۱۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اپل نیز که در رده سوم قرار دارد، ۱۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

با توجه به تحریم‌های دولت آمریکا علیه هواوی، پیشی گرفتن این شرکت از اپل جالب توجه است. هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۲۴۰ میلیون دستگاه موبایل بارگیری کرد. این در حالی است که اپل در سال گذشته میلادی حدود ۱۹۷میلیون دستگاه بارگیری کرده که نشان دهنده اندکی کاهش نسبت به سال ۲۰۱۸ است.

در رده‌های چهارم و پنجم نیز به ترتیب دو شرکت چینی شیائومی و اوپو قرار دارند.  سهم هر یک از این شرکت‌ها از  بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی  ۸ درصد بوده است.
 


شیائومی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۲۵ میلیون دستگاه موبایل بارگیری کرده است. این رقم اندکی بالاتر از میزان موبایل های بارگیری شده این شرکت در سال ۲۰۱۸ است. 

در گزارش های هر ۳ شرکت در کل تعداد موبایل های فروخته شده در ۲۰۱۹ کمتر از ۲۰۱۸ میلادی بوده است.

تحقیق موسسه کانترپوینت اشاره می کند این نخستین بار در بازار موبایل است که دو سال متوالی میزان بارگیری محموله‌ها کاهش یافته است. 

این درحالی است که جنگ تجاری چین و آمریکا همچنان ادامه دارد و انتشار ویروس کرونا در جهان روی چرخه تقاضا برای موبایل نیز تاثیر می‌گذارد، بنابراین  ۲۰۲۰ میلادی نیز  چالش برانگیز خواهد بود.
 
کد مطلب: 59739
برچسب ها: موبایل هواوی اپل
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام