۰
plusresetminus
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳

مخالفت پنتاگون با تحریم‌های جدید هواوی

ایتنا - وزارت دفاع آمریکا با وضع تحریم‌های جدید علیه هواوی و محدودیت بیشتر بر همکاری شرکت‌های آمریکایی با آن مخالف است.
مخالفت پنتاگون با تحریم‌های جدید هواوی


هواوی همچنان مشغول دست و پنجه نرم کردن با تحریم‌های ایالت متحده آمریکا است. با این وجود به نظر می‌رسد تحریم‌های جدید این شرکت چینی به طور موقت به تعویق افتاده زیرا پیشنهاد برای محدودیت بیشتر بر فروش فناوری‌های هواوی با مخالفت برخی مقامات دولتی آمریکا روبرو شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، ویلبرراس وزیر بازرگانی آمریکا پنج شنبه هفته گذشته اعلام کرد قوانین جدیدی برای محدودیت بیشتر بر همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی در راه است. اما به نظر می‌رسد وزارت دفاع آمریکا با این قوانین جدید مخالف است.

وزارت دفاع آمریکا نیز مانند شرکت‌های بزرگ دیگر از جمله کوالکام معتقد است محدودیت تجارت با هواوی از میزان درآمدزایی می‌کاهد. این درآمد برای توسعه تحقیقات برای تولید محصولات به کار می‌رود.

این مخالفت در حالی اتفاق می‌افتد که برخی شرکت‌های آمریکایی با بهره‌گیری از معافیت‌های وزارت بازرگانی همچنان به هواوی محصول می‌فروشند. هواوی که بزرگ‌ترین تامین کننده تجهیزات مخابراتی است، یکی از بزرگ‌ترین خریداران تراشه نیز به حساب می‌آید.

از سوی دیگر تولیدکنندگان نیمه‌رساناها در آمریکا معتقدند تحریم کامل هواوی زیان آور است زیرا قطعات مورد نیاز هواوی را می‌توان از تهیه کنندگان غیر آمریکایی نیز خرید.

در این میان هواوی نیز سعی دارد از اتکای خود بر فناوری‌های آمریکایی بکاهد. 
کد مطلب: 59686
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای