d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - دردسر شارژرها برای اپل و محیط زیست
۰
plusresetminus
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

دردسر شارژرها برای اپل و محیط زیست

ایتنا -  شارژرهای قدیمی حدود ۵۱ هزارتن زباله الکترونیکی در سال به وجود می‌آورند و اتحادیه اروپا معتقد است شارژری که برای همه دستگاه‌ها کارآمد باشد به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
دردسر شارژرها برای اپل و محیط زیست

اپل معتقد است قانون اتحادیه اروپا برای استفاده از شارژر مناسب همه دستگاه‌ها علاوه بر آنکه برای مشتریان محصولات این شرکت دردسرساز است، انبوهی از زباله الکترونیک را به وجود می‌آورد.

به گزارش ایتنا از مهر، پارلمان اتحادیه اروپا چندی قبل اعلام کرد دستگاه‌های اپل باید با شارژری به بازار عرضه شوند که برای همه موبایل‌ها و دستگاه‌های قابل حمل، قابل استفاده باشد. 

اما اپل با این اقدام مخالف و معتقد است چنین روندی نوآوری را محدود می‌کند و از سوی دیگر برای کاربرانی که از اتصال Lightning برای شارژ استفاده می‌کنند دردسرساز می‌شود. 

سخنگوی اپل در این باره می‌گوید: بیش از یک میلیارد دستگاه اپل با اتصال Lightning بارگیری شده‌اند. علاوه برآن اکوسیستمی شامل تولیدکنندگان تجهیزات و دستگاه‌ها از Lightening  برای سرویس رسانی به مشتریان ما استفاده می‌کنند. چنین تغییری به اختلال در عملکرد صدها میلیون دستگاه و تجهیزات فعال می شود و از سوی دیگر حجم انبوهی از زباله‌های الکترونیکی و دردسر برای مشتریان ایجاد می‌کند.  

 شارژرهای قدیمی حدود ۵۱ هزارتن زباله الکترونیکی در سال به وجود می‌آورند و اتحادیه اروپا معتقد است شارژری که برای همه دستگاه‌ها کارآمد باشد به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
کد مطلب: 59643
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است