۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۰

خودروهای تسلا به‌ زودی با عابران پیاده حرف می‌‌زنند!

ایتنا- ایلان ماسک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی تسلا در طی پستی تائید کرد که خودروهای این کمپانی ازاین‌پس با عابران پیاده صحبت خواهند کرد.
خودروهای تسلا به‌ زودی با عابران پیاده حرف می‌‌زنند!
ایلان ماسک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی تسلا در طی پستی تائید کرد که خودروهای این کمپانی ازاین‌پس با عابران پیاده صحبت خواهند کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، احتمالاً رانندگان تسلا ازاین‌پس با فناوری جدید این خودرو مجبور نخواهند بود که شیشه اتومبیل خود را پایین داده و با عابران پیاده صحبت کنند. ایلان ماسک به‌تازگی برنامه‌هایی را برای خودروهای تسلا افشا کرده است که به‌موجب آن این خودروها می‌توانند با استفاده از اسپیکرهای خارجی با عابران پیاده صحبت کند.
 
البته ایلان ماسک هنوز نحوه انجام کار این خودرو را مشخص نکرده است اما تائید وجود چنین قابلیتی از سوی او، کلیپ‌های از پیش تهیه‌شده و غیررسمی تسلا در استفاده از این قابلیت را تائید می‌کند.
  
خودروی تسلا ایلان ماسک

البته این ویژگی برای خودروهای قدیمی‌تر تسلا عرضه نخواهد شد و هنوز مشخص نیست که آیا رانندگان با استفاده از بلندگوهای خارجی با پیاده‌ها صحبت می‌کنند یا سخنگوی خودکار این کار را انجام می‌دهد.
 
بااین‌حال ویژگی جدید یادشده نه‌تنها راحتی بیشتری را برای راننده مهیا می‌کند بلکه با جلوگیری از حواس‌پرتی راننده به همگام صحبت با عابران پیاده موجب افزایش امنیت سرنشینان نیز می‌شود. به‌این‌ترتیب رانندگان برای هشدار به یک عابر پیاده دیگر نیازی نیست که به هنگام رانندگی شیشه را پایین بدهند یا با بوق زدن متوالی خودشان را در معرض خطر قرار بدهند.
 
بااین‌حال باید منتظر بود و دید که جزئیات این قابلیت چه خواهد بود و چه زمانی و برای چه خودروهایی از این کمپانی بزرگ فناوری عرضه خواهد شد.
 
کد مطلب: 59531
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام