۱
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
در CES 2020

رونمایی از ربات پیشخدمت با صدای گربه!

ایتنا - زمانی که این ربات غذا را به سر میز می‌آورد با تقلید صدای گربه (میو)، مشتریان را برای برداشتن غذا تشویق می‌کند. در صورتی که مشتریان گوش این ربات را نوازش کنند، مانند یک گربه احساس خوشایند خود را نشان می‌دهد. 
رونمایی از ربات پیشخدمت با صدای گربه!

در نمایشگاه CES2020 تعداد زیادی از ربات‌های جدید با ویژگی‌های خلاقانه رونمایی خواهند شد.

به گزارش ایتنا از ایرنا، یکی از این ربات‌ها با عنوان BellaBot شناخته می‌شود و توسط یک شرکت چینی به نام PuduTech‌ ساخته شده است. این ربات در واقع یک پیشخدمت رستوران است که حالات مختلف صورت یک گربه را در نمایشگر خود نشان می‌دهد و دارای شخصیت خاصی است. زمانی که این ربات غذا را به سر میز می‌آورد با تقلید صدای گربه (میو)، مشتریان را برای برداشتن غذا تشویق می‌کند. در صورتی که مشتریان گوش این ربات را نوازش کنند، مانند یک گربه احساس خوشایند خود را نشان می‌دهد. 

گروه هدف شرکت PuduTech‌ رستوران‌های چینی هستند که معمولا برای استخدام پیشخدمت به تعداد کافی، دچار مشکل می‌شوند. ربات‌های این شرکت در حال حاضر در دو هزار رستوران در سراسر جهان در حال خدمت‌دهی به مشتریان هستند. قرار است این ربات از روز سه‌شنبه همزمان با افتتاح نمایشگاه CES۲۰۲۰ در فضایی شبیه یک رستوران متعلق به آینده به نمایش گذاشته شود.

شرکت UBTech نیز قرار است مدل جدید ربات خود را که Walker نام داشته و توانایی به نمایش گذاشتن حالت‌های مختلف یوگا را دارد، در نمایشگاه CES۲۰۲ رونمایی کند. این مدل جدید قادر است حالات تایچی و یوگا را با بهبودهای قابل توجهی در حرکات به نمایش بگذارد. سایر قابلیت‌های این ربات شامل برداشتن یک کارت از میان دسته کارت‌ها،‌ ترسیم تصاویر و ریختن مایعات به درون لیوان است. 

یکی دیگر از ربات‌های حاضر در CES۲۰۲۰ با نام RollBot شناخته می‌شود و محصول شرکت Procter & Gamble است. این ربات غیرعادی به گونه‌ای طراحی شده که در سرویس‌های بهداشتی خدمت کند. رساندن دستمال کاغذی تمیز به اشخاصی که از سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند، وظیفه اصلی این ربات است. این ربات قابلیت احضار از طریق یک برنامه موبایل را دارد. البته هنوز برنامه ای برای عرضه تجاری این ربات وجود ندارد.

به اعتقاد متخصصان،در نتیجه پیشرفت‌های فنی، هرروز ظرفیت‌های سخت‌افزای و نرم‌افزاری ربات‌ها بهبود می‌یابد و این ابزارهای پیشرفته توانایی بیشتری در بیان توانایی‌های خود و شبیه‌سازی قابلیت‌های انسان به دست می‌آورند. انتظار می‌رود بخش مربوط به ربات‌های نمایشگاه CES۲۰۲۰ یکی از عجیب‌ترین بخش‌های این نمایشگاه باشد.
کد مطلب: 59439
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است