۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۰

هواوی اتهام دریافت میلیارد ها دلار کمک مالی از دولت چین را رد کرد

ایتنا- گزارش های وال استریت ژورنال حاکی از آن است که دولت چین به کمپانی هواوی مبلغ 75 میلیارد دلار کمک مالی کرده است.
هواوی اتهام دریافت میلیارد ها دلار کمک مالی از دولت چین را رد کرد
گزارش های وال استریت ژورنال حاکی از آن است که دولت چین به کمپانی هواوی مبلغ 75 میلیارد دلار کمک مالی کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، وال استریت ژورنال با استفاده از آمارهای به دست آمده تخمین زده است که هواوی از وام دهندگان وابسه به دولت مبلغ 46 میلیارد دلار را به صورت وام و 1.6 میلیارد دلار را به صورت بلاعوض دریافت کرده است. این کمپانی همچنین در بین سال‌های 2008 تا 2018 میلادی از پرداخت مالیات 25 میلیارد دلاری به دولت معاف شده است. 
 
طبق اسناد دادگاهی به دست آمده توسط وال استریت ژورنال، دولت چین با اعطای وام 124.7 میلیون دلاری از طریق بانک واردات و صادرات چین به هواوی کمک کرده است تا قراردادی را در پاکستان به نفع خود منعقد کند. هم‌چنین این بانک تحت کنترل دولتی حداکثر سه درصد از سود سالیانه این وام 20 ساله را از هواوی دریافت نخواهد کرد. با این حال، واقعیت این بود که دولت پاکستان می‌بایست از روند داوطلبانه رقابتی معمول خود صرف نظر کرده و قرارداد را به هواوی واگذار کند.
 
 
 
البته هواوی نیز از طریق در یک سری توئیت‌ها و بیانیه طولانی به ادعاهای ارائه شده در این مقاله پاسخ داد. این شرکت می‌گوید: «وال استریت ژورنال بار دیگر بر اساس اطلاعات نادرست در مورد هواوی اطلاعاتی را منتشر کرده است. این بار اتهامات وحشیانه در مورد امور مالی هواوی 30 سال سرمایه‌ گذاری اختصاصی ما در تحقیق و توسعه که به طور کلی باعث ایجاد نوآوری و صنعت فناوری شده است را نادیده گرفته است.» هواوی همچنین اظهار داشت كه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد كه علیه وال استریت ژورنال به خاطر انتشار تعدادی مقاله ناشایست و غیرمسئولانه اقدام كند.
 
به گزارش ایتنا،‌ هواوی با تأکید هزینه‌های انجام شده در زمینه تحقیق و توسعه را دلیل موفقیت خود اعلام کرده و تأکید کرد که طی 30 سال گذشته بین 10 تا 15 درصد از درآمد سالانه خود را صرف توسعه فناوری‌ها و محصولات جدید کرده است. این کمپانی همچنین دریافت هرگونه رفتار ویژه از دولت چین را تکذیب کرد.
 
همان‌طور که خود وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند، بیشتر دولت‌ها به بزرگترین شرکت های کشور خود کمک می‌کنند. برای مثال کمپانی بوئینگ در بیشتر مواقع از حمایت مالی دولت ایالات متحده سود برده است. علاوه بر این، میزان کمک‌های مالی دریافتی هوآوی در صورت درست بودن، احتمالاً تنها بازتابی از کمک‌های مالی دولت چین با کمپانی‌های مشهور خود است.
 
 
کد مطلب: 59381
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام