کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هدف بعدی فولکس واگن: ساخت 1.5 میلیون خودروی برقی تا 2025

سايت خبری ايتنا , 22 دی 1398 ساعت 23:19

ایتنا- برنامه های آینده کمپانی خودرو سازی فولکس واگن نشان از ان دارد که این کمپانی قصد دارد تا در اینده ای نه چندان دور بازار خودروهای برقی را در دست بگیرد.


برنامه های آینده کمپانی خودرو سازی فولکس واگن نشان از ان دارد که این کمپانی قصد دارد تا در آینده‌ای نه چندان دور بازار خودروهای برقی را در دست بگیرد. 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، کمپانی فولکس واگن هنوز به دنبال آن است که بتواند نام و نشان خدشه دار شده خود در پی رسوایی Dieselgate را دوباره به دست بیاورد. در همین راستا این کمپانی اعلام کرده است که قصد دارد تولید خودروهای برقی خود را برای چند سال آینده افزایش بدهد.
 
فولکس واگن که پیش از این هدف خود را برای ساخت یک میلیون خودروی برقی تا پایان سال 2025 تعیین کرده بود هم اکنون این بازه زمانی را تا پایان 2023 کاهش داده است. این کمپانی خودروسازی امیدوار است که بتواند میزان تولیدات خودروهای برقی خود را تا سال 2025 به 1.5 میلیون دستگاه برساند.
 

 
 
فولکس واگن قرار است تا برنامه های خود را با عرضه خودروی ID.3 اغاز کند. این سازه در واقع یک خودروی برقی جمع و جور است که برای اولین بار با قیمتی کمتر از 30 هزار دلار در اروپا عرضه خواهد شد و نسخه های میان رده و بالا رده آن هم پس از نسخه اولیه به بازار می ایند. این خودروساز اعلام کرده است که تا این تاریخ 37 هزار نسخه از ID.3 را پیش فروش کرده است و قصد دارد تا پلتفرم ساخت این خودرو یعنی Modular Electric Drive Toolkit را در اختیار تولید کنندگان دیگر قرار داده و به این ترتیب محبوبیت خودروهای برقی را افزایش بدهد.
 
البته باید به یاد داشت که اهداف تولید کارخانه‌ها همیشه با میزان فروش آنها برابر نیست و خودروی ID.3 به احتمال بسیار زیاد تا تابستان 2020 به جاده‌های اروپا راه پیدا نخواهد کرد. به همین دلیل شاید بهتر باشد آمارهای اعلام شده توسط فولکس واگن را تا حدی خوشبینانه تقلی کنیم.
 


کد مطلب: 59372

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/59372/هدف-بعدی-فولکس-واگن-ساخت-1-5-میلیون-خودروی-برقی-2025

ايتنا
  https://www.itna.ir