۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند ساخت صفحه جعلی در اینستاگرام

ایتنا - پلیس فتا هشدار داد: تنظیمات امنیتی نرم‌افزارهای اجتماعی خود را با دقت بررسی نمایید و درحفظ حریم خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی با دقت عمل نمایید.
کلاهبرداری اینترنتی با ترفند ساخت صفحه جعلی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به رواج  کلاهبرداری اینترنتی در شبکه‌های مجازی از کاربران خواست تنظیمات امنیتی نرم‌افزارهای اجتماعی خود را با دقت بررسی نمایند و درحفظ حریم خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی با دقت عمل کنند.

به گزارش ایتنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت:  با مراجعه خانمی با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای که  اظهار داشت فردی ناشناس در محیط اینستاگرام اقدام به ایجاد صفحه ای جعلی  به نام و تصاویر وی کرده است، این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود : تیمی از افسران پلیس تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. مأموران موفق به شناسایی هویت متهم که مردی ۲۳ ساله وساکن تهران بود شدند و طی هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای در یک عملیات موفق و ناگهانی  وی را دستگیر کردند و به پلیس انتقال دادند. مأموران در حین بررسی موضوع، متوجه شدند تعداد ۳۰ پرونده مشابه دیگر در پلیس مطرح شده و در حال بررسی می باشد.

سرهنگ کاظمی در پایان عنوان نمود : متهم با وجود ادله‌های پلیس به جرم خود که کلاهبرداری از مخاطبین شکات به مبلغ ۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال  دراین باره اعتراف کرد و گفت بعلت باز بودن صفحه اینستاگرام مالباختگان اقدام به ساخت صفحه جعلی اینستاگرام با اسم و مشخصات افراد می کردم و با فرستادن پیام و شماره حساب از آنها تقاضای پول می نمودم و برای رد گم کردن پلیس وجه حاصله را از طریق پولشویی از چرخه بانک خارج کردم. متهم  انگیزه خود را از اعمال مجرمانه اش کسب منفعت مالی بیان داشت.در نهایت پرونده پس از تکمیل و بررسی‌های پلیسی با متهم و شکات به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارسال گردید.

رئیس پلیس فتا پایتخت در پایان به کاربران در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد که تنظیمات امنیتی نرم‌افزارهای اجتماعی خود را با دقت بررسی نمایید و درحفظ حریم خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی با دقت عمل نمایید.
کد مطلب: 59354
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام