کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بدعهدی یوتیوب در بازبینی ویدئوهای مربوط به کودکان

6 دی 1398 ساعت 13:46

ایتنا - گزارشی جدید نشان می‌دهد یوتیوب در نظر داشته تمام ویدئوهای مربوط به کودکان را بررسی کند. اما در نهایت این طرح اجرا نشده است.
یوتیوب در سال جاری میلادی به دلیل نقض قانون حفاظت از حریم خصوصی کودکان در فضای آنلاین جریمه‌ای ١٧٠ میلیون دلاری به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا پرداخت کرد.

به گزارش ایتنا از مهر، به نظر می‌رسد این شرکت علاوه بر جریمه سنگین با چالش‌های دیگری نیز دست و پنجه نرم کند. در حقیقت یوتیوب سال گذشته(٢٠١٨)تصمیم گرفته بود بازبین‌های انسانی تمام ویدئوهای کودکان را بررسی کند.

این شرکت تیمی۴۰ نفره با نام Crosswalk را استخدام کرد. یکی از پیشنهادات آن بود که تمام ویدئوهای هدف گرفته شده برای کودکان زیر ٨سال بررسی شود تا هیچ محتوای نامناسبی منتشر نشود.

اما در نهایت مدیر ارشد اجرایی یوتیوب این طرح را اجرا نکرد. زیرا اجرای چنین طرحی سبب می‌شد یوتیوب به یک سایت خبری شبیه شود و در نتیجه مسئولیت‌های منتشر کنندگان محتوا درباره قانون کپی رایت، تهدیدها، نفرت پراکنی و غیره بیشتر می‌شد.

این شرکت در نهایت تعهد کرد در قبال محتوای مخصوص کودکان مسئولیت بیشتری قبول کند و در همین راستا  بخش کامنت (اظهار نظر) میلیون‌ها ویدئو غیرفعال شد. 

همچنین این شرکت توانست تعداد بازدیدهای ویدیوهای ناقض قوانین را تا ٨٠ درصد کاهش دهد. با این وجود شرکت هنوز نتوانسته گام‌های قابل توجهی در راستای کنترل محتوای مخصوص کودکان انجام دهد.


کد مطلب: 59319

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/59319/بدعهدی-یوتیوب-بازبینی-ویدئوهای-مربوط-کودکان

ايتنا
  https://www.itna.ir