۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۰

طرح مفهومی نینتندو پلی ‌استیشن به مزایده گذاشته می‌شود

ایتنا- گزارش‌ها نشان از آن دارند که کنسول مشترک کمپانی‌های سونی و نینتندو به نام نینتندو پلی‌استیشن برای اولین بار به مزایده گذاشته خواهد شد.
طرح مفهومی نینتندو پلی ‌استیشن به مزایده گذاشته می‌شود
گزارش‌ها نشان از آن دارند که کنسول مشترک کمپانی‌های سونی و نینتندو به نام نینتندو پلی‌استیشن برای اولین بار به مزایده گذاشته خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از theinquirer، در اواخر دهه 90 و اویل دهه 30، نینتندو و سونی در همکاری با یکدیگر سعی در ساخت کنسول بازی جدیدی داشتند. ایده این همکاری درواقع ساخت فناوری دیسکی جدیدی بود که بتواند جایگزین کارتریج‌های آن زمان بشود. نینتندو در نهایت در سال 2001 این کنسول دیسکی را ساخت اما سونی قبل از آن و در تاریخ 1994 کنسول دیسکی خود به نام پلی‌استیشن را رونمایی کرد.
 
البته طرح مفهومی همکاری بین این دو غول فعال در صنعت بازی‌های کامپیوتری هم‌اکنون توسط Heritage Auctions به مزایده گذاشته شده است. جالب است بدانید که تنها حدود 200 الی 300 نسخه از این دستگاه ساخته شده است و صاحب این نسخه که برای مزایده گذاشته شده است فردی به نام تری دی بلد است که آن را از حراج اموال رها شده یک مدیر اجرایی سابق سونی خریده است.
 
 
 
او و پسرش این دستگاه را در دور دنیا به نمایش گذاشته‌اند اما به نظر می‌رسد که پولی که از این کار عاید آن‌ها شده این به‌هیچ‌وجه کافی نبوده است. دی بلد در این رابطه می‌گوید:« ما نمی‌توانیم به از دست دادن پول ادامه بدهیم. ما تلاش زیادی برای این کنسول آنجا داده‌ایم و با آن سفرکرده‌ایم ولی هیچ‌چیز از آن به دست نیاورده این. هر سفری که انجام داده‌ایم موجب شده است که پول زیادی از جیب خرج کنیم.»
 
 
به‌این‌ترتیب فروش این دستگاه در مزایده ممکن است بتواند مشکل این پدر و پسر را حل کند چراکه بازار مزایده بازی‌های کم یاب بسیار چشم‌گیر است و این کنسول هم شاید بتواند از این قانون تبعیت کند. دی بلد اعلام کرده است که در حال حاضر پیشنهاد 1.2 میلیون دلاری برای این دستگاه را رد کرده‌ایم و همین امر نشان می‌دهد که این مزایده تا چه حد می‌تواند برای او درآمدزا باشد. بااین‌حال هنوز فرایند این مزایده آغاز نشده است اما پیشنهاددهی از 7 فوریه 2020 آغاز خواهد شد.
 
کد مطلب: 59270
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام