۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳

فریب هکرها توسط FBI!

ایتنا - اف.بی.آی ادعا می‌کند راهی یافته که به شرکت‌ها کمک می‌کند هنگام هک اطلاعاتشان خسارت کمتری متحمل شوند. این سازمان ادعا می‌کند راهی یافته تا هکرها را به سمت اطلاعات اشتباهی سوق دهد.
فریب هکرها توسط FBI!

سازمان اف.بی.آی آمریکا طی برنامه‌ای با کمک اطلاعات واقعی نوعی داده جعلی یا طعمه ساخته است. این طعمه در اطلاعات واقعی شرکت‌ها آمیخته می‌شود و هکرها را هنگام سرقت گول می‌زند.

به گزارش ایتنا از مهر، سازمان اف.بی.آی در آمریکا ادعا می‌کند راهی یافته که به شرکت‌ها کمک می‌کند هنگام هک اطلاعاتشان خسارت کمتری متحمل شوند. این سازمان ادعا می‌کند راهی یافته تا هکرها را به سمت اطلاعات اشتباهی سوق دهد.
در همین راستا این سازمان برنامه IDILE را راه اندازی کرده است. در این برنامه شرکت‌ها اطلاعاتی را به عنوان طعمه ذخیره می‌کنند تا هکرها هنگام سرقت داده‌های با ارزش سردرگم شوند.

هرچند اف.بی.آی جزئیات بیشتری از شیوه کارکرد IDILE را فاش نکرده اما یکی از مقامات اعلام کرده اطلاعاتی که در ساختار داده‌های موجود ترکیب می‌شوند،  واقعی به نظر می‌رسند. دانلود اطلاعات تقلبی ( طعمه) از سوی هکرها به کارمندان بخش IT هشدار می‌دهد اتفاقی غیرمعمول روی داده است.

اف.بی.آی با استفاده از اطلاعات واقعی، داده‌های طعمه را ایجاد می کند. البته اطلاعات واقعی ذخیره نمی‌شوند و فقط در صورت رضایت کاربران از آنها استفاده می‌شود.
با این وجود هیچ ضمانتی وجود ندارد این روش کارآمد باشد. یک هکر هوشمند ممکن است اطلاعات را بررسی کند. از سوی دیگر این روش فقط به عنوان سیستم امنیتی زیربنایی این شرکت کارآمد است.
کد مطلب: 59237
برچسب ها: هکر اف بی آی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام