۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
علیرغم تحریم‌های آمریکا

هواوی؛ رتبه دوم پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند

ایتنا - هواوی اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی میزان فروش گوشی‌های خود در بازارهای جهانی به ۲۳۰ میلیون دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.
هواوی؛ رتبه دوم پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند

هواوی اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی میزان فروش گوشی‌های خود در بازارهای جهانی به ۲۳۰ میلیون دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ریچارد یو، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواوی، در جریان برگزاری نشست و جلسه‌ای داخلی در این شرکت، برآورد و اعلام کرده است که هواوی تا پایان سال جاری میلادی ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند خواهد فروخت.

ماه اکتبر بود که این غول تکنولوژی چینی از رسیدن به رکورد فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند خبر داد و اینکه این رکورد ۶۴ روز زودتر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی به دست آمده است.
بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، به نظر می‌رسد که هواوی در آستانه پایان سال جاری میلادی در نظر دارد که این رقم را به ۲۳۰ میلیون دستگاه افزایش دهد و با این رشد قابل توجه و چشمگیر گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود همچون سامسونگ و اپل برباید.

این در حالیست که هواوی از سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون تحت تاثیر اتهاماتی همچون جاسوسی از کاربران و مقامات آمریکایی و همکاری با دولت چین از سوی کاخ سفید و بسیاری دیگر از متحدان ایالات متحده به شدت تحت فشار و تحریم‌های متعددی قرار گرفته است.

کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالتیکس بعد از اعلام هواوی پیش‌بینی و خاطرنشان کردند که در صورتی که هواوی بتواند به گفته خود عمل کند، قادر خواهد بود به صدرنشین جدول پرفروش‌ترین برند موبایل که بزرگترین رقیب آن نیز به شمار می‌رود، یعنی سامسونگ، نزدیک شود و این احتمال وجود دارد که جایگاه نخست سامسونگ را متزلزل کرده و آن را به چالش بکشاند.

طبق آخرین آمارهای منتشر شده، هواوی بعد از سامسونگ و قبل از اپل، موفق شده است رتبه دوم پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند را در بازارهای جهانی به خود اختصاص دهد. 

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند در صورتی که هواوی سال ۲۰۲۰ میلادی نیز با تحریم و محدودیت های شدید از سوی دولت ایالات متحده و شرکت های بزرگ آمریکایی همچون گوگل شروع کند و همچنان نتواند از سرویس‌های توسعه داده شده توسط گوگل استفاده کند، باید نقشه و برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق تر و بهتری برای افزایش میزان فروش خود در بازارهای جهانی داشته باشد چراکه این امر به شدت فروش و درآمدزایی این غول تکنولوژی چینی را نشانه گرفته و به طور حتم به آن صدمه خواهد زد.
کد مطلب: 59231
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر