۱
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲

چرا یک زبان خارجی یاد بگیرید وقتی گوگل اسیستنت می‌تواند مترجم شما باشد؟

ایتنا - حالت مترجم شفاهی از قبل بر روی اپ Google Assistant آماده است.
چرا یک زبان خارجی یاد بگیرید وقتی گوگل اسیستنت می‌تواند مترجم شما باشد؟
گوگل ارائه حالت مترجم شفاهی (interpreter mode) را اعلام کرده که اکنون بر روی «دستگاه‌های اندرویدی و iOS که امکان استفاده از استیستنت را دارند» قابل دسترسی است.
به این طریق شما می‌توانید زبان‌های مختلف را به صورت لحظه‌ای با استفاده از گوشیتان ترجمه کنید.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از مشبل، با اینکه حالت مترجم شفاهی اسیتسنت به تازگی رسما معرفی شد، ولی در واقع خیلی هم چیز جدیدی نیست.
این قابلیت که نخستین بار در Nest Hub  گوگل(که قبلا با عنوان  Home Hub شناخته می‌شد) ماه ژانویه در CES عرضه شد، به صورت آزمایشی در چند هتل در لاس وگاس بین کارکنان مستخدم و میهمانان خارجی هتل‌ها به اجرا درآمده بود.
 
این ابزار با Google Home و Google Home Mini کار می‌کند. ولی اگر شما از هر یک از این دستگاه‌ها در حالت مترجم شفاهی استفاده کنید، از مزیت مضاعف دیدن ترجمه‌ها بر روی یک نمایشگر بهره‌مند نخواهید شد.
 
ولی چون نمی‌توانید یک Nest Hub یا اسپیکر هوشمند گوگل را در زمان بازدید از محل با خودتان ببرید، گوشیتان این کار را برایتان انجام خواهد داد.
همچنین نیازی به کار اضافی دانلود اپی جدید بر روی گوشیتان نخواهید داشت، چرا که حالت مترجم شفاهی از قبل بر روی اپ Google Assistant آماده است.
 

تمام آنچه باید انجام دهید این است که بگویید: «Hey Google, be my Spanish translator» یا « Hey Google, help me speak Russian »، و شروع به حرف زدن کنید.
شما، و هر فردی که با او در حال حرف زدن هستید، قادر به دیدن و شنیدن ترجمه بر روی گوشی شما خواهد بود.
 
حالت مترجم شفاهی از 44 زبان پشتیبانی می‌کند.
بسته به زمینه محاوره، اسیستنت حتی ممکن است چند پاسخ هوشمند (Smart Replies) را برای پاسخ دادن سریع به شما پیشنهاد دهد تا کار شما احتمالا تسهیل شود.
 
این ویژگی همچنین با حالت‌های ارتباطی مختلفی ارائه شده است، از جمله اینکه به جای استفاده از اسپیکر گوشی می‌توانید با تایپ با استفاده از صفحه کلید این کار را انجام دهید. یا، می‌توانید به صورت دستی انتخاب کنید که چه زمانی می‌خواهید حالت مترجم شفاهی در طی یک محاوره صحبت را شروع کند.
 
کد مطلب: 59207
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام