۴
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳

فلسفه رمز‌ دوم‌های یک‌بار مصرف!

ایتنا - یک کارشناس بانکی معتقد است که عدم دقت کافی مشتریان بانکی به اطلاع‌رسانی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی سبب افزایش حجم پرونده‌های فیشینگ شده و در همین راستا طرح رمز دوم پویا راه‌اندازی شده است.
فلسفه رمز‌ دوم‌های یک‌بار مصرف!


یک کارشناس بانکی معتقد است که عدم دقت کافی مشتریان بانکی به اطلاع‌رسانی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی سبب افزایش حجم پرونده‌های فیشینگ شده و در همین راستا طرح رمز دوم پویا راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سید جعفر صدری با بیان اینکه رمز دوم کارت‌های بانکی قرار است از حالت ایستا به یک‌بارمصرف تغییر کند، اظهار کرد: برخی مردم فکر می‌کنند که این موضوع مربوط به رمز اول کارت هم می‌شود، اما چنین نیست و مشتریان می‌توانند از رمز اول ایستای خود استفاده کنند.

وی با اشاره به کاربرد رمز دوم کارت‌های بانکی برای انجام تراکنش‌های بدون حضور کارت، تصریح کرد: رمز دوم از زمانی که ایجاد شد یک رمز پنج تا ۱۲ رقمی بود که توسط مشتری با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گرفت.
مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات افزود: سوءاستفاده از حساب‌های بانکی از طریق فیشینگ (سرقت اطلاعات کارت بانکی) افزایش یافته و تعداد پرونده‌های این حوزه اکنون زیاد است که عمده آن‌ها نیز به دلیل عدم آگاهی کافی مشتری اتفاق می‌افتد.

صدری اضافه کرد: با وجود تمام اطلاع‌رسانی‌ها نسبت به سایت‌های تاییدشده اما مشتری‌ها کماکان به این موارد دقت کافی را ندارند و همین امر موجب سوءاستفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه در دنیا سبک و سیاق کسب و کارها متفاوت از ایران است، گفت: از رمز یک‌بار مصرف در دنیا استفاده شده و می‌شود، البته مشتریان بانکی همین الان نیز زیاد با رمزهای یک‌بار مصرف غریبه نیستند، چراکه مدت زمان زیادی است که از رمزهای یک بار مصرف در اینترنت بانک برای انتقال وجه استفاده می‌شود.

به گفته مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات، استفاده از رمز دوم پویا برای اولین بار است که درخصوص کارت‌های بانکی اجرا می‌شود.
کد مطلب: 59189
نام شما
آدرس ايميل شما


صادق
feedback
Iran, Islamic Republic of
فقط و فقط آزار و اذیت مردمه ، یک واسطه ی دیگه به اسم موبایل بین صاحب حساب و حساب هست که ممکنه کار کنه یا نکنه قطع باشه یا وصل باشه آ شارژ داشته باشه یا نداشته باشه
Armin
feedback
Iran, Islamic Republic of
کجاش آزار و اذیت هست؟ من چند روز پیش فعالش کردم کجاش سخت هست! اینکه امنیت شما در خریدهای اینترنتی بالا باشه به نظر شما بد هست؟
فعالسازی رمز پویا5 دقیقه بیشتر کار نداره
Armin
feedback
Iran, Islamic Republic of
این طرح خیلی عالی هست من از طریق ussd فعال کردم،قبلا یکبار 200هزار تومن از کارتم بالا کشیدن رفتم پلیس فتا شکایت کردم،خلاصه کلی کار اداری و بانکی داشت بانک ip طرف داد من شماره تلفن طرف که این ip مال اون بود نگاه کردم و رفتم تو تلگرام زدم حدس بزن طرف چقدر سن داشت؟ یه دختر دهه هشتادی کارت خالی کرده بود! پلیس فتا بعد از دو هفته طرف گرفت و پول منو پس گرفتن،منم بهش رضایت دادم چون عقیده داشتم مقصر بانک هست
Armin
feedback
Iran, Islamic Republic of
موقع خرید اینترنتی همیشه از سایت های معتبر خریداری کنید، بالای صفحه رو دقت کنید که سامانه پرداخت از https پشتیبانی کنه و رمز دوم پویا واجب تر از واجب هست حتما فعال کنید خیلی ساده هست! من وقتی وارد پلیس فتا شهرمون خرم آباد شدم باور کنید پرونده های فیشینگ حداقل 300تا بود!!! یکی 3میلیون یکی دیگه 60میلیون! رمز یکبار مصرف خودتون هر چه سریع تر فعال کنید که گرفتار نشید! چون کار اداری و بروکراسی و.... زیاد داره، واقعا پلیس فتا کارش حرف نداشت
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام