۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸

استخراج بیت کوین با گاز پِرتی از میادین نفتی در آمریکا

ایتنا - یک شرکت مستقر در دنور گاز اضافی تولید شده در میادین نفتی را به برق تبدیل کرده و از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کند.
استخراج بیت کوین با گاز پِرتی از میادین نفتی در آمریکا


یک شرکت مستقر در دنور که مراکز اطلاعاتی را در سایت‌های حفاری شیل نصب می کند تا از گاز طبیعی اضافی تولید شده در این چاه‌ها استفاده کند، می‌گوید تا حالا 8 پایگاه در سرتاسر آمریکا ایجاد کرده و قرار است 30 تاسیسات دیگر را تا نیمه اول سال آینده میلادی راه‌اندازی کند.

به گزارش ایتنا از تسنیم، این مراکز راهی هستند برای حل مشکل روز افزون سوزاندن گاز. شرکت‌های نفتی گاز اضافی تولید شده در چاه‌های نفت را می‌سوزانند. آتش زدن این گازها در سال جاری میلادی در تگزاس به بالاترین حد رسیده است و در همین حال مشکل کمبود ظرفیت خط لوله هم وجود دارد.

 شرکت «کروسو انرژی سیستمز»  در حال مهار بخشی از این گاز اضافی و تبدیل آن به برق است تا این مراکز اطلاعاتی ذکر شده را راه‌اندازی کند و با استخراج بیت کوین، از آنها درآمد داشته باشد. این شرکت سال آینده 70 واحد را نصب می‌کند که هر کدام ظرفیت حدود یک مگاوات برق را دارند. به این ترتیب، از سوزانده شدن حدود 10 میلیون فوت مکعب گاز در روز جلوگیری می‌شود.

الکس اوردی، سرمایه گذار ارشد شرکت مدیریت سرمایه «آپر90» که موافقت کرده چهل میلیون دلار در این پروژه شرکت کروسو سرمایه گذاری کند گفت:« این راهی بسیار خلاقانه برای حل کردن یک مشکل محیط زیستی و اقتصادی برای صنعت نفت و گاز است». وی اضافه کرد این مدل تجاری مورد توجه تولید کنندگان بزرگ نفت و گاز قرار گرفته است. شرکت کروسو همچنین با فروش سهامش به سرمایه‌گذارانی مثل «بین کپیتال ونچرز» سی میلیون دلار درآمد داشته است.

با افزایش واحد های فعال، این شرکت قصد دارد از بخشی از این توانایی محاسبه‌ای برای گسترش خدمات جدید هوش مصنوعی استفاده کند.
کد مطلب: 59071
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای