۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

تولد بیست و پنج سالگی پلی‌استیشن!

ایتنا - کنسول بازی پلی استیشن اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۴ به طور رسمی توسط سونی روانه بازار شد.
تولد بیست و پنج سالگی پلی‌استیشن!


به دنبال سی‌ساله شدن کنسول بازی گیم نینتندو، حالا کنسول بازی پلی‌استیشن سونی هم ۲۵ ساله شده است.

 بسیاری از افرادی که این روزها در حال نزدیک شدن به سال‌های میانی عمر خود هستند، خاطرات خوشی از بازی با کنسول بازی پلی استیشن سونی دارند که در اواخر دهه ۹۰ میلادی به علت قابلیت های ویژه خود بسیار مورد توجه قرار گرفته بود.

به کنسول بازی پلی استیشن اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۴ به طور رسمی توسط سونی روانه بازار شد. البته برنامه ریزی برای تولید این کنسول بازی به اواخر دهه ۸۰ میلادی باز می‌گردد.

در سال ۱۹۸۸ دو شرکت ژاپنی سونی و نینتندو برای تولید کنسول‌های بازی که قادر به اجرای سی‌دی باشند، تلاش کردند. در نهایت این دو شرکت بعد از مدتی همکاری تصمیم گرفتند به طور مستقل برنامه‌های خود را در این زمینه دنبال کنند.

سونی سرانجام در سال ۱۹۹۱ مدل اولیه کنسول پلی استیشن را همراه با دیسک‌های ویژه طراحی کرد و بعد از سه سال آن را به تولید انبوه رساند. از این کنسول بازی برای پخش سی‌دی‌های صوتی و اطلاعات گرافیکی هم استفاده می‌شد.

این کنسول بازی، محصولی بسیار محبوب بود و تا ژوئیه سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۰۲ میلیون واحد از آن به فروش رفت. سونی بعد از موفقیت مدل اولیه پلی استیشن، پلی استیشن ۲ را تولید کرد که در مارس سال ۱۹۹۹ به بازار آمد. این کنسول با فروش ۱۵۵ میلیون نسخه تا سال ۲۰۱۳ پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ است.

سونی هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای عرضه پلی استیشن ۵ خود است.
کد مطلب: 59059
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام