۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
ناتو:

شبکه‌های اجتماعی آمریکایی افکار عمومی را دستکاری می‌کنند

ایتنا - محققان ناتو می گویند شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند فیس بوک، یوتیوب و توئیتر نتوانسته‌اند جلوی سوءاستفاده از خود را توسط برخی کاربران مغرض بگیرند.
شبکه‌های اجتماعی آمریکایی افکار عمومی را دستکاری می‌کنند

محققان ناتو می گویند شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند فیس بوک، یوتیوب و توئیتر نتوانسته‌اند جلوی سوءاستفاده از خود را توسط برخی کاربران مغرض بگیرند.

محققان ناتو می‌گویند روش‌های ساده‌ای برای خرید ده‌ها هزار لایک و اظهارنظر و غیره در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توئیتر، یوتیوب و اینستگرام وجود دارد و از همین طریق می‌توان افکار عمومی را دستکاری کرد.

پژوهشگران مرکز فرماندهی استراتژیک ناتو می‌گویند حساب‌های کاربری جعلی فراوانی در شبکه‌های اجتماعی آمریکایی وجود دارند که از آنها برای دروغ پراکنی و انتشار اخبار جعلی استفاده می‌شود و مدیران این شبکه‌ها موفقیتی برای از کار انداختن و حذف حساب‌های مذکور کسب نکرده‌اند.

نکته جالب اینکه حتی بعد از آنکه محققان ناتو جعلی بودن برخی حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی آمریکایی را به اطلاع مدیران آنها رساندهاند، در زمینه حذف این حساب‌ها کاری انجام نشده و هفته‌ها بعد حساب‌های مذکور کماکان در دسترس بوده‌اند.

بررسی‌های مذکور نشان می‌دهد ادعاهای شبکه‌های اجتماعی آمریکایی در مورد مبارزه جدی با حساب‌های منتشرکننده اخبار جعلی صحیح نیست و آنها در این زمینه جدیت ندارند.
کد مطلب: 59046
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام