۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱

بررسی صحت پیام‌‌های ارسالی در برنامه پیام‌ رسان گوگل

ایتنا- نسخه جدید پیام‌رسان گوگل به قابلیتی مجهز شده است که می‌تواند صحت و سقم پیام‌های تبلیغاتی ارسال‌شده به کاربران را بررسی کرده و به‌این‌ترتیب پیام‌های اسپم را مسدود کند.
بررسی صحت پیام‌‌های ارسالی در برنامه پیام‌ رسان گوگل
نسخه جدید پیام‌رسان گوگل به قابلیتی مجهز شده است که می‌تواند صحت‌ و سقم پیام‌های تبلیغاتی ارسال‌ شده به کاربران را بررسی کرده و به‌ این‌ ترتیب پیام‌های اسپم را مسدود کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، این روزها تنها کسب‌ و کارها از فناوری پیامک در شمار زیاد استفاده می‌کنند و به همین دلیل شبکه‌های تلفنی برای ارسال پیام‌های نامحدود بسیار سخاوتمند هستند.

با این‌ حال هنوز باز کردن نرم‌افزارهای پیام‌رسان، شانسی را در اختیار هکرها قرار می‌دهد که به سیستم شما نفوذ کرده و اهداف فیشینگ خود را به سرانجام برسانند.
 
با این‌ حال به نظر می‌رسد که آخرین ساخت بتای نرم‌افزار پیام‌های گوگل سعی دارد تا با ارائه قابلیتی به نام « Verified SMS» این حملات را از بین برده یا به حداقل برساند.

در صورت فعال شدن این قابلیت، شماره تلفن کسب‌ و کارها و شما و نیز محتویات پیام، یک کد هش ایجاد می‌کند. سپس این کدها به گوگل ارسال می‌شود و این کمپانی صحت و درستی این پیام‌ها را بررسی خواهد کرد.
 
 
 
این قابلیت در صورت فعال بودن نماد، تایید ویژه‌ای را به پیام متنی ارسال‌ شده به شما می‌افزاید که نشان‌دهنده صحت آن است.
با این‌ حال اگر کدهای هش یادشده با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، گوگل فقط به شما می‌گوید که «این پیام قابل‌تأیید نیست». اگر اتصال اینترنت شما ضعیف است ممکن است با پیام «در حال تایید ارسال‌کننده» مواجه شوید.
 
گوگل در صفحه پشتیبانی خود آورده است که: «حتی اگر شخصی بتواند کد اعتبارسنجی را بخواند، نمی‌تواند آن را رمزگشایی کند زیرا به کلید خصوصی شما یا تجارت یادشده نیازمند خواهد بود. این امر به گوگل موجب می‌شود که گوگل بتواند تایید کند که محتوای متنی که دریافت می‌کنید به‌درستی توسط یک تجارت بدون درستی به محتوای پیام‌های دیگر شما ارسال‌شده است.»
 
این قابلیت فعلا برای نسخه بتای پیام‌رسان گوگل عرضه شده است و گزارش‌ها نشان می‌دهد که این نسخه در حال حاضر برای چند کشور محدود از قبیل ایالات‌ متحده، لهستان و هندوستان در دسترس است.
 
کد مطلب: 59008
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام