۰
plusresetminus
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵

تراشه‌های جدید برای تقویت سیستم کلود آمازون

ایتنا - آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون ارائه خدمات کلود است، قصد دارد برای تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری خدمات یادشده از تراشه‌های جدید و سریع‌تر ای.آر.ام استفاده کند.
تراشه‌های جدید برای تقویت سیستم کلود آمازون

آمازون برای تقویت رایانه‌های سرور و خدمات کلود خود به طراحی و استفاده از تراشه‌های ای.آر.ام جدید روی آورده است.

آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون ارائه خدمات کلود است، قصد دارد برای تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری خدمات یادشده از تراشه‌های جدید و سریع‌تر ای.آر.ام استفاده کند.

به گزارش ایتنا از فارس، آمازون در زمینه ارائه خدمات کلود با رقبای سرسختی مانند کلود گوگل و آزور مایکروسافت روبرو است و قصد دارد توان خود را در رقابت با آنها تقویت کند.

پردازنده‌های جدید ای‌.آر.ام آمازون که معماری متفاوتی دارند، گراویتیون نام خواهند گرفت و در مقایسه با تراشه‌های سنتی ومتداول ای.آر.ام تا ۲۰ درصد سریع‌تر خواهند بود. همچنین امکان دارد در طراحی آنها از فناوری پیشرفته‌ای موسوم به Neoverse N1 استفاده شود.

این تراشه‌ها احتمالا ۳۲ هسته‌ای خواهند بود و این در حالی است که تراشه های قبلی مورد استفاده آمازون بر روی سرورهای این شرکت حداکثر ۱۶ هسته‌ای بوده‌اند. آمازون با سرمایه گذاری در زمینه تولید تراشه قصد دارد از وابستگی به شرکت‌هایی همچون ای.ام.دی و اینتل رهایی یابد. هر چند این کار هزینه‌های زیادی را به آن تحمیل می‌کند.
کد مطلب: 58968
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای