۵
۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲

اینترنت رایگان برای دلجویی از کاربران

ایتنا- ​​​​​​​با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورها و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، پس از قطع اینترنت در روزهای گذشته، با اختصاص یک گیگ اینترنت رایگان و اضافه کردن به بسته‌های اینترنتی به تعداد روزهای قطعی اینترنت تصمیم به دلجویی و جبران خسارت کاربران اینترنتی گرفتند.
اینترنت رایگان برای دلجویی از کاربران

با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورها و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، پس از قطع اینترنت در روزهای گذشته، با اختصاص یک گیگ اینترنت رایگان و اضافه کردن به بسته‌های اینترنتی به تعداد روزهای قطعی اینترنت تصمیم به دلجویی و جبران خسارت کاربران اینترنتی گرفتند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در روزهای قطعی اینترنت بین‌الملل طی روزهای اخیر که پس از بروز ناآرامی‌ها و در راستای جلوگیری از سواستفاده اغتشاشگران از این ابزار ارتباطی اتفاق افتاد، اگرچه وب‌سایت‌های ایرانی با بهره‌گیری از سرورهای داخلی به فعالیت ادامه می‌دهند، اما بسیاری از کاربران اینترنت، از دانشجویان و برنامه‌نویسان تا کسب‌وکارهای کوچک که فعالیتشان در بستر شبکه جهانی اینترنت جریان داشته، با مشکلات بسیاری مواجه و بعضا متحمل ضررهای جبران‌ناپذیری شدند.

از طرفی کاربرانی که از اینترنت خود را از اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی دریافت می‌کردند، در روزهای گذشته تنها به سایت‌های داخلی دسترسی داشتند که با توجه به استفاده این سایت‌ها از شبکه ملی اطلاعات و نیم‌بها بودن تعرفه اینترنت در این سایت‌ها و قطع بودن اینترنت جهانی که همواره بخش اعظمی از حجم اینترنت کاربران را شامل می‌شد، نتوانستند استفاده چندانی از بسته‌های اینترنتی و حجم مصرف منصفانه خود کنند.

به همین دلیل محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره این که مشترکینی که بسته‌های مدت‌دار مثلا یک هفته‌ای خریداری کرده‌اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده‌اند، گفت: به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند.

پس از این اظهارات، سیدمجید صدری - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران- هم با اشاره به قطعی ایجادشده در اینترنت بین‌الملل در کشور اعلام کرد مانده FUP  (حجم مصرف منصفانه) مجاز مصرف‌نشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال می‌یابد و همچنین ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پرسرعت افزوده می‌شود.

آذری جهرمی هم‌چنین ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل قطع اینترنت و مشکلات ناشی از آن، اعلام کرده که برخی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود تلاش می‌کنیم آن را جبران کنیم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته‌های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید کنند؛ همچنین بسته یک گیگ اینترنت هدیه نیز به همه مشترکان اعطا می‌شود و مردم می‌توانند با شمارگیری #۹۸* این بسته اینترنتی را فعال کنند.

البته اینترنت همراه به جز چند استان، هنوز برای تمامی کاربران در کشور متصل نشده است و همه اپراتورها هنوز جزئیات این بسته‌های جایگزین را کاملا منتشر نکرده‌اند، اما مقرر شده هر یک از اپراتورهای اینترنت همراه پس از اتصال اینترنت موبایل که به صورت تدریجی در حال انجام است، علاوه بر یک گیگ اینترنت هدیه‌ای که به تمام مشترکان داده می‌شود، مدت زمان بسته‌های اینترنتی کاربران را متناسب با آنچه که پیش از قطع شدن اینترنت دریافت کرده بودند، تمدید کنند.

بدین ترتیب که برای مثال اگر کاربری بسته اینترنتی یک هفته‌ای خریداری کرده و در این مدت نتوانسته از بسته خود استفاده کند، یک بسته یک‌هفته‌ای برای او تمدید خواهد شد. همچنین اگر کاربری بسته مدت‌دار یک یا چندماهه خریداری کرده، مدت زمان قطعی اینترنت پس از اتصال مجدد اینترنت موبایل، به بسته اینترنتی او اضافه خواهد شد.
کد مطلب: 58927
نام شما
آدرس ايميل شما


pooya
feedback
Iran, Islamic Republic of
خسته نباشید واقعا.ما که توقع این همه لطف و رحمت رو نداشتیم شرمنده مون کردین.این همه فشار و سختی که ما کشیدیم اگه همه به همه تا پایان سال اینترنت نامحدود رایگان هم بدین باز ده درصدشو جبران نمیکنه.این به کنار.شما لطف کنید اول یه اینترنت ساده رو وصل کنین بعد درباره بقیه چیزاش حرف میزنیم
feedback
United Kingdom
جناب آقای صدری
اینجوری که شما و مخابرات و همه شرکا همگی ورشکسته میشین که! اینقدر دست و دلبازی نکنین عزیزان!
شما عجالتا کیفیت اینترنتت رو بهتر کن بعد بیا وعده و وعید بده.
ناشناس
feedback
Iran, Islamic Republic of
مگه میخواین به بچه شکلات بدین ؟؟؟؟
بسته یه گیگی بخوره تو سرتون ، نت کرج و فردیسو همراهشو وصل کنه ما زندگیم داریم به هر احمقی تو هر کشوری بگی نت ما قطع شده از طرف دولت اونم سال ۲۰۲۰ بخاطر مثلا امنیت اونم ۹ روز بهت پناهندگی میدن ، یکی باید بشه مسئول دانمارک و هزینه تحصیلش رایگان باشه ، یکی هم ایران ، علاوه بر این که نفس کشیدنش هم پولیه ، همه چی فیلتر و قطع و ممنوع ، فقط خوردن بیت المال به طور مستقیم و غیر مستقیم با وقاحت تمام بی مشکله ، دانمارک مغز و منابع ما رو داشت دنیارو با همون ۵ میلیونش میگرفت ، ولی ما چند صد نفر رو داریم که فقط دنبال خوردن و بردن و اینجور چیزا برای خودشونن نه رفاه مردم ، خدا خودت همه ی ظالمارو نابود کن
feedback
Iran, Islamic Republic of
بسته دلجویی ؟ یارو چند میلیون ضرر کرده ، زن و بچه ملت ، دانشجو ، فقیر ، گیمر ، برنامه نویس ، جوان های عادی و ... همگی معطل شما موندن میخواین با یه گیگ جبران کنید ؟؟؟
آیا نهاد های دیگه تو این ۹ روز اومدن بگن چون شما در آمدت خوابیده ما هم از شما پول نمیگیریم ؟ پس جمع کنید این بساط مسخررو
feedback
Iran, Islamic Republic of
کی قراره شما دست از این بیت المال بکشید ؟؟؟
بخدا میرید زیر خاک
دیدین که چقدر از دوستان و افراد سیاسیتون مردن بر اثر کهولت سن و بیماری این دو روز اخیر ،
زندگی رو از مردم با بی مسئولیتی و بی فکری و خود خواهی و بیت المال خوری یا توجه نکردن به شرایطی که طرف به راحتی به صورت تک و گروهی اختلاس میکنه و ریشه مملکت رو میزنه نگیرید ، بابا از خدا بترسید بزارید کشور پیشرفت کنه ، کدوم کشور انقدر دزدی و اختلاس هست ، انقلابی هارم زده کردید چه برسه غیر انقلابی ها
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای