۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶

خلاقیت طراحان گوشی‌های هوشمند به لنز دوربین‌ها رسید!

ایتنا - بجز اپل که جدیدترین نسل از گوشی‌های آیفون خود را به لنزهای مربعی شکل مجهز کرده است، نوکیا نیز ماژول دوربین دایره‌ای شکلی در گوشی‌های جدید خود ایجاد کرده است.
خلاقیت طراحان گوشی‌های هوشمند به لنز دوربین‌ها رسید!

به نظر می‌رسد که لنز دوربین نسل بعدی گوشی‌های پرچمدار سامسونگ به صورت مستطیلی طراحی خواهد شد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، بعد از معرفی و رونمایی از گوشی‌های پرچمدار و جدید آیفون از سوی اپل که به لنز دوربین مربعی شکل مجهز شده و از سوی کاربران و کارشناسان، مورد نقد و تحلیل بسیاری قرار گرفتند، حالا به نظر می‌رسد که سایر شرکت های تولیدکننده موبایل نیز تصمیم گرفته اند به این ترند اشکال هندسی در طراحی و توسعه ماژول دوربین پیوسته و هر کدام لنز دوربین‌های چندگانه گوشی‌های جدید و پرچمدار خود را به شکل‌های مربع، دایره و مستطیل درآورده و بدین ترتیب نظر و توجه کاربران را به سمت و سوی خود جلب کنند.

بجز اپل که جدیدترین نسل از گوشی‌های آیفون خود را به لنزهای مربعی شکل مجهز کرده است، نوکیا نیز ماژول دوربین دایره‌ای شکلی در گوشی‌های جدید خود ایجاد کرده است.

حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وب سایت digitaltrends نشان می‌دهد که لنز دوربین گوشی‌های نسل بعدی پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی اس۱۱ (Galaxy S11) احتمالا شکل و ظاهری مستطیلی شکل خواهد داشت.

این اخبار که از سوی یکی از افشاکنندگان مشهور و فعال در حوزه فناوری منتشر شده است، نشان می‌دهد که این ماژول دوربین مستطیلی شکل پنج سنسور را در خود جای خواهد داد و انتظار می رود که یکی از آنها ۱۰۸ مگاپیکسل باشد.

همچنین گفته می‌شود که گلکسی اس ۱۱ پلاس و گلکسی اس ۱۱ ای به ترتیب نمایشگرهای ۶.۹ اینچی و ۶.۲ اینچی خواهند داشت.

البته به عقیده بسیاری از تحلیلگران، بیشترین تغییر و تحولات مربوط به پنل و قاب پشتی گوشی خواهد بود.

همچنین یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی تله فوتو با زوم بدون افت کیفیت ۱۰ برابری و زوم ۱۰۰ برابری هیبریدی نیز در اینجا قابل توجه خواهد بود. از دیگر قابلیت این سنسورها توانایی فیلم برداری با یک دوربین و نمایش منظره از طریق دوربین‌های دیگر است.
کد مطلب: 58911
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام