۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱

به امنیت «پیامک‌ها» اعتماد نکنید!

ایتنا - کارشناسان هشدار داده‌اند پیامک‌ها قبل از رسیدن به مقصد چند مسیر مختلف را طی می‌کنند. به این ترتیب مجرمان سایبری می‌توانند اطلاعات آنها را در یکی از این مسیرها سرقت کنند.
به امنیت «پیامک‌ها» اعتماد نکنید!

کارشناسان فناوری هشدار داده‌اند پیامک‌ها احتمال دارد اطلاعات کاربران را فاش کنند زیرا اطلاعات آنها رمزگذاری نمی‌شود.

اس‌ام‌اس یا پیامک در دهه ۱۹۹۰ میلادی بسیار فراگیر بود و به وسیله ارتباطی محبوب میان کاربران دستگاه‌های اندروید نیز تبدیل شد. اما اکنون کارشناسان  هشدار داده‌اند این ابزار ارتباطی چندان ایمن نیست.

به گزارش ایتنا از مهر، کارشناسان هشدار داده‌اند این سرویس رمزگذاری نشده و پیامک‌ها قبل از رسیدن به مقصد چند مسیر مختلف را طی می‌کنند. به این ترتیب مجرمان سایبری می‌توانند اطلاعات آنها را در یکی از این مسیرها سرقت کنند.

در همین راستا کارشناسان از کاربران می‌خواهند  از اس‌ام‌اس استفاده نکنند و به جای آن از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان استفاده کنند تا به این وسیله  از اطلاعاتشان محافظت کنند.

روزانه در آمریکا بیش از ۶میلیارد پیامک ارسال می‌شود و می‌توان ادعا کرد بیشتر ارسال کنندگان معتقدند اطلاعاتشان خصوصی می‌ماند. کریستینا لیبی یکی از کارشناسان فناوری می‌گوید:  پیامک پس از ارسال  به نزدیک‌ترین برج مخابراتی می‌رود و سپس به مرکز پیامک منتقل می‌شود. در مرحله بعد پیامک به نزدیک‌ترین برج مخابراتی به دریافت کننده ارسال و در نهایت به موبایل فرد وارد می‌شود.

کریستوفر هاول یکی از مدیران شرکتWicker ( شرکتی که سرویس های رمزگذاری می سازد) می‌گوید: به دلیل فقدان رمزگذاری، هکرها می‌توانند نقاط ضعف در مسیر مجازی میان فرستنده و دریافت کننده کشف کنند و اطلاعات کاربران را ذخیره کنند.

این درحالی است که سال گذشته پیامک‌های میلیون ها کاربر موبایل همراه اطلاعات شخصی مانند اطلاعات تنظیم دوباره پسورد، نوتیفیکیشن‌های تحویل بار و  کدهای احراز هویت دو عاملی فاش شده بودند.
کد مطلب: 58845
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام