۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵

جایگزین توییتر برای مبارزه با اخبار جعلی

ایتنا - یکی از موسسان ویکی پدیا یک وب سایت اجتماعی ابداع کرده که جایگزین فیس‌بوک و توئیتر شود. این سرویس برای مبارزه با اخبار جعلی ارائه می‌شود.
جایگزین توییتر برای مبارزه با اخبار جعلی

یکی از موسسان ویکی پدیا یک وب سایت اجتماعی ابداع کرده که جایگزین فیس‌بوک و توئیتر شود. این سرویس برای مبارزه با اخبار جعلی ارائه می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، دو سال قبل جیمی ولز یکی از موسسان ویکی پدیا یک نشریه آنلاین به نام «ویکی تریبیون» را برای مقابله با اخبار جعلی و  و اشاعه اخبار درست توسط شهروند خبرنگاران راه اندازی کرد. اما ویکی تریبیون هیچ گاه فراگیر نشد. اکنون ولز قصد دارد یک سایت شبکه اجتماعی و اشتراک اخبار به نام WT:Scocial ایجاد کند. او امیدوار است این وب سایت به جایگزینی برای فیس‌بوک و توئیتر تبدیل شود.

WT:Scocial هم مانند فیس‌بوک و توئیتر به کاربران اجازه می‌دهد اخبار را به اشتراک بگذراند. اما برخلاف آنها به جای تبلیغات با کمک‌های مالی سرمایه خود را تامین می‌کند. ولز در این باره می‌گوید: مدل تجاری شرکت‌های شبکه اجتماعی کاملا تبلیغ محور است و این مشکل ساز شده است. زیرا در این میان محتوا با کیفیت اندک برنده اصلی است.

برخلاف فیس‌بوک و توئیتر که از الگوریتم‌های مختلف پست‌هایی با بیشترین میزان کامنت یا لایک در بالای صفحه قرار می‌دهد، WT:Scocial جدیدترین لینک‌ها را بالای صفحه نشان می‌دهد. حتی ممکن است گزینه «upvote» در آینده به این سرویس اضافه شود.

 همچنین WT:Scocial از کسب وکارهای کوچک پشتیبانی می‌کند. WT:Scocial قول می‌دهد فضایی را ایجاد کند که عاملان خطرناک حذف شوند.
 عضویت در این سرویس رایگان خواهد بود اما درحال حاضر نام فرد باید در فهرست انتظار ثبت شود، به سرویس کمک مالی کند یا دوستانش را دعوت کند.
 این سرویس که یک ماه از عمر آن می‌گذرد حدود ۵۰ هزار کاربر دارد.
کد مطلب: 58842
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است