۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

افزایش اخبار جعلی در فیس‌بوک

ایتنا - طبق تحقیقی جدید پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰روند گسترش اخبار جعلی و انتشار اخبار نادرست در فیس‌بوک ادامه دارد.
افزایش اخبار جعلی در فیس‌بوک


موسسه ای به نام Avaaz Groupe تحقیقاتی درباره روند انتشار ترویج اطلاعات اشتباه در اخبار انجام داده است. این موسسه متوجه افزایش اخبار سیاسی جعلی در فیس‌بوک پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، این موسسه روز گذشته اعلام کرد که روند نشر اطلاعات نادرست هنوز هم در فیس‌بوک در حال گسترش است. این در حالی است که فیس‌بوک پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶میلادی اقداماتی را برای گسترش برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی اتخاذ کرده بود.

محققان این موسسه بین یکم ژانویه تا۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی روند انتشار ۱۰۰ خبر جعلی در این پلتفرم را دنبال کردند.

این اخبار توسط پیمانکاران فیس‌بوک شناسایی شده بودند. این موسسه متوجه شد اخبار جعلی بیش از ۲.۳ میلیون بار پست شدند و این اخبار حدود ۱۵۸.۹ میلیون بار بازدید شده‌اند. همچنین اخبار جعلی مذکور ۸.۹ میلیون لایک، کامنت و اشتراک گذاری، داشتند.

هدف اخبار جعلی هر دو حزب سیاسی آمریکا هستند اما طبق تحقیقات این شرکت بیشتر اخبار جعلی علیه دموکرات‌ها و لیبرال‌ها منتشر شده است. منبع آنها نیز افراد و صفحات غیرسیاسی در فیس‌بوک بوده است.

در یکی از اخبار جعلی ادعا شده بود پدربزرگ دونالد ترامپ از مالیات فرار می‌کرده است.این خبر جعلی حدود ۲۹ میلیون بازدید داشته است. در خبر دیگری ادعا شده ایلهان عمر نماینده دموکرات مجلس آمریکا در کمپ آموزش القاعده حضور داشته است. این خبر حدود ۷۷ هزار بازدید داشته است.

فیس‌بوک در پاسخ به این گزارش اعلام کرد اقداماتی برای کاهش تعداد اخبار جعلی جعلی انجام داده و به این روند ادامه می دهد.
کد مطلب: 58806
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است