۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹
تحقیقات گیت هاب نشان داد

رشد چشمگیر متن باز در جهان فناوری

ایتنا- تحقیقات جدیدی که گیت هاب انجام داده است نشان از آن دارند که محصولات متن باز و فناوری‌های متن باز در سطح جهانی با پیشرفت چشمگیری روبرو هستند.
رشد چشمگیر متن باز در جهان فناوری
تحقیقات جدیدی که گیت هاب انجام داده است نشان از آن دارند که محصولات متن باز و فناوری‌های متن باز در سطح جهانی با پیشرفت چشمگیری روبرو هستند.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، فناوری‌ها و برنامه‌های متن باز به معنای آزادی عمل بیشتر برای تمامی کاربران در جهان است، ولی بسیاری از افراد در جهان هنوز تمرکز بیشتری بر روی فناوری‌های تجاری‌سازی شده دارند که البته دلایل مناسبی برای این کار نیز وجود دارد ولی به‌نظر می‌رسد که فناوری‌های متن باز در حال پیشرفت هستند.
 
به‌تازگی گیت‌ هاب که یکی از بهترین‌های جهان در زمینه گردآوری مخاطبان و متخصصان متن باز در زیر یک سقف است، تحقیقاتی درباره میزان محبوبیت این فناوری‌ها به عمل آورده است که نتایج آن موارد جالبی را نشان می‌دهند.
 
 
 
انباره‌ها کدی که مایکروسافت مالک آنها است، 40 میلیون کاربر دارند و گیت هاب نیز با سالانه 10 میلیون کاربر جدید، 44 میلیون انباره فعال داشته و به‌صورت منظم شاهد تعداد 87 میلیون درخواست Pull (اصطلاحی در توسعه نرم‌افزار) است.
این دست آمارها نشان دهنده این هستند که فناوری با سرعتی بالا در حال رشد است ولی نکته مهم در این میان این است که در طول بازه زمانی کوتاه و یک ساله، تعداد 1 میلیون و 700 هزار دانشجو و 31 هزار استاد از خدمات آموزشی گیت‌ هاب استفاده کرده‌اند تا به این آمار اضافه شوند.
 
نکته جالب این است که از میان این دانش آموختگان، 44 درصد آن‌ها به سراغ گیت هاب رفته‌اند و 1 میلیون و 300 هزار نفر نیز نخستین گام‌های خود را در دنیای متن باز برداشته‌اند.
به این ترتیب با مقایسه این آمار با آمارهایی که گوگل و سایر منابع و انباره‌های کد در اختیار دارند مشخص شده است که فناوری‌های متن باز برای سومین سال متوالی با رشدی 100 درصدی در جامعه کاربران خود روبرو بوده‌اند.
 
کد مطلب: 58784
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام