۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱

اینترنت پرسرعت به قطب شمال هم رسید

ایتنا - یک شرکت آلمانی برای نخستین بار با کمک دو ماهواره اینترنت پرسرعت را در قطب شمال فراهم کرده است.
اینترنت پرسرعت به قطب شمال هم رسید

یک شرکت آلمانی برای نخستین بار با کمک دو ماهواره اینترنت پرسرعت را در قطب شمال فراهم کرده است.

از این پس زندگی محققان در قطب شمال اندکی راحت‌تر می‌شود.  برای نخستین بار در دنیا اینترنت پرسرعت در این منطقه فراهم شده است.
استارت آپ «کپلر» ( Kepler) که ۲ ماهواره مخصوص را در منطقه کنترل می‌کند، اینترنت پر سرعت را فراهم کرده است. سرعت این اتصال اینترنتی چندصدبار سریع تر از اتصالات قبلی است.

به گزارش ایتنا از مهر، این شرکت اعلام کرد سرویس اینترنت با سرعت آپلینک (ارتباط ایستگاه زمینی با ماهواره) ۱۲۰ مگابیت برثانیه(Mbps) و سرعت  مخابره داده‌ها از ماهواره به ایستگاه زمینی ۳۸ مگابیت برثانیه را برای کشتی تحقیقاتی آلمانی «پلاسترن» فراهم کرده است.

این کشتی مقر عملیات اکتشافی MOSAiC، پروژه‌ای یک ساله برای جمع آوری اطلاعات درباره تاثیرات گرمایش جهانی در قطب شمال است. این عملیات اکتشافی با حضور صدها پژوهشگر از ۱۹ کشور انجام می‌شود.

محققان این پروژه با استفاده از اینترنت پرسرعت می‌توانند اطلاعات را از کشتی به ایستگاه‌های تحقیقاتی در ساحل منتقل کنند و به این ترتیب قابلیت‌های اشتراک گذاری، تحلیل و انتشار اطلاعات بیشتر می‌شود.

دسترسی به اینترنت به وسیله دو ماهواره در مدار زمین فراهم شده که در اطراف قطب شمال قرار دارند و پوششی مداوم را فراهم می‌کنند. تاکنون تلاش‌های متعددی برای فراهم کردن دسترسی به اینترنت پرسرعت در قطب شمال انجام شده، اما هزینه چنین اتصالی به دلیل مشکلات لجستیکی بسیار بالا بود.
کد مطلب: 58753
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام