کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برنامه اندرویدی که بدون اجازه خرید می‌کند!

13 آبان 1398 ساعت 10:46

ایتنا - یک برنامه خرابکار طراحی شده برای گوشی‌های اندرویدی که توسط بیش از ۴۰ میلیون کاربر مورد استفاده قرار گرفته، باعث تراکنش‌های مالی مخفیانه متعدد شده است.یک برنامه خرابکار طراحی شده برای گوشی‌های اندرویدی که توسط بیش از ۴۰ میلیون کاربر مورد استفاده قرار گرفته، باعث تراکنش‌های مالی مخفیانه متعدد شده است.

این برنامه که در ظاهر برای بهبود عملکرد صفحه کلید مجازی گوشی‌های هوشمند طراحی شده، ai.type نام دارد و برای مدتی در فروشگاه پلی استور گوگل نیز در دسترس بوده است.

به گزارش ایتنا از مهر، برنامه یادشده بدون اجازه و اطلاع کاربر گوشی برای خرید خدمات دیجیتال اقدام کرده و هزینه‌هایی را به افراد تحمیل می‌کند. برنامه مذکور تا ژوئن سال ۲۰۱۹ در پلی استور در دسترس بود تا سرانجام گوگل برای حذف آن اقدام کرد.

شرکت امنیتی اپ استریم سیستمز که برای اولین بار موفق به شناسایی این برنامه مخرب شد، اعلام کرده که اپلیکیشن مذکور برای انجام میلیون‌ها تراکنش مالی مخفیانه به کار رفته و البته برخی از این تراکنش‌ها توسط برنامه‌های امنیتی نصب شده بر روی گوشی‌ها شناسایی و بلوکه شده‌اند. تا به حال بیش از یک میلیون و صدهزار گوشی که تراکنش‌های مخفیانه از طریق آنها صورت گرفته، شناسایی شده‌اند.

ai.type فعالیت های مخرب خود را در ۱۳ کشور انجام داده و بررسی‌ها از تحمیل خسارت ۱۸میلیون دلاری توسط آن خبر می‌دهد. این برنامه تبلیغات آنلاینی را هم برای کاربران نمایش می‌داد و افراد را به کلیک بر روی آنها ترغیب می‌کرد.


کد مطلب: 58695

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/58695/برنامه-اندرویدی-بدون-اجازه-خرید-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir