۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴

معافیت برخی شرکت‌های آمریکایی از ممنوعیت همکاری با هواوی

ایتنا - وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرده به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هواوی داده می‌شود. البته او اشاره کرده همه شرکت‌ها اجازه همکاری با هواوی را نمی‌یابند.
معافیت برخی شرکت‌های آمریکایی از ممنوعیت همکاری با هواوی

وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرده به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هواوی داده می‌شود. البته او اشاره کرده همه شرکت‌ها اجازه همکاری با هواوی را نمی‌یابند.

در آینده نزدیک احتمالا تحریم‌های وزارت بازرگانی آمریکا علیه هواوی کاهش یابد.

به گزارش ایتنا از مهر، ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هواوی داده می‌شود. تاکنون ۲۰۶ شرکت درخواست همکاری با هواوی را داشته‌اند.

اما راس هشدار داد به دقت این  شرکت‌ها را بررسی می‌کنند. او در این باره افزود: حتی اگر  دولت به برخی شرکت‌ها اجازه همکاری با هواوی را دهد، بقیه شرکت‌ها نباید تصور کنند به این اجازه دست می‌یابند.

البته راس اشاره نکرد چه شرکت‌هایی درخواست همکاری با هواوی را داشته‌اند. اما به نظر  می‌رسد این تحریم‌ها به گوگل بیش از شرکت‌های دیگر آسیب رسانده است. 

هواوی تا زمانی که در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار دارد، نمی‌تواند موبایل‌هایی با سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن‌های گوگل را در بازار عرضه کند. همچنین در صورت پایان مهلت اجازه وزارت بازرگانی آمریکا، این شرکت نمی‌تواند موبایل‌های فعلی خود را آپدیت کند.
کد مطلب: 58694
برچسب ها: هواوی تحریم
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای