کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایرپادهای تقلبی در چین!

12 آبان 1398 ساعت 23:12

ایتنا - با وجود تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا، به محض عرضه ایرپاد پروی جدید شرکت اپل، کارخانه‌های چینی آماده تولید نمونه تقلبی آن شده‌اند.به دلیل افزایش تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا، فروش آیفون در چین با چالش روبرو شده است.

اما به نظر می‌رسد «ایرپاد پرو»های جدید این شرکت که دومین محصول پرفروش اپل  به حساب می‌آیند، همچنان در این کشور پرطرفدار هستند. بنابراین بسیاری از کارخانه‌های محلی به سرعت دست به کار تولید نمونه‌های تقلبی آن شده‌اند. 

به گزارش ایتنا از مهر، این در حالی است که «ایرپاد پرو» جدید از چهارشنبه هفته گذشته به قیمت ۲۴۹ دلار به بازار عرضه شده است.

یکی از فروشندگان محصولات الکترونیکی در بازار عمده فروشی شنژن چندساعت پس از معرفی محصول جدید اپل به خبرنگاران گفت: ما هدفون‌هایی دقیقا مشابه ایرپاد پرو را  به زودی و حداکثر تا ۲یا ۳ روز آینده برای فروش عرضه می‌کنیم. 

ایرپاد پرو جدید دارای فناوری حذف سروصدای اطراف است. این فناوری به وسیله یک تراشه به نام H1 فعال می‌شود. قیمت رسمی این محصول اپل در چین ۱۹۹۹ یوان (۲۸۳ دلار) اعلام شده است.

نمونه‌های تقلبی ایرپاد با توجه به مواد و دقت به کاررفته در تولید آن با قیمتی بین ۶۹ تا ۲۹۹ یوان (۱۰ تا ۴۲ دلار) در بازار فروخته می‌شوند. به گفته فروشندگان محلی یک ایرپاد ۲۹۹ یوانی شباهت زیادی به نمونی اصلی دارد و حتی هنگام همخوان شدن با آیفون فرد به او هشدار می‌دهد.

البته ساخت نمونه جعلی ایرپادهای جدید کمی پرهزینه‌تر خواهد بود زیرا طراحی و قالب آنها تغییر کرده است. اما قیمت آن پس از تثبیت تقاضا کاهش می‌یابد.

 این در حالی است که بیش از ۲۵ میلیون مشتری اپل در سراسر جهان از ایرپادهای تولید اپل استفاده می‌کنند اما بسیاری از جوانان نیز از ایرپادهای تقلبی استفاده می‌کنند.


کد مطلب: 58688

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/58688/ایرپادهای-تقلبی-چین

ايتنا
  https://www.itna.ir