۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

بلندگوی آمازون معمای قتل را حل می‌کند!

ایتنا - پلیس فلوریدا امیدوار است با بررسی بلندگوی هوشمند شرکت آمازون موسوم به اکو داتس بتواند از ماجرای یک قتل به طور دقیق رمزگشایی کند.
بلندگوی آمازون معمای قتل را حل می‌کند!

پلیس فلوریدا امیدوار است با بررسی بلندگوی هوشمند شرکت آمازون موسوم به اکو داتس بتواند از ماجرای یک قتل به طور دقیق رمزگشایی کند.

هنوز مشخص نیست این بلندگو چه میزان اطلاعات ارزشمند را در مورد فرد مقتول در حافظه خود جای داده است، اما این ابزار از معدود شواهد بر جای مانده در صحنه قتل است.

به گزارش ایتنا از مهر، بر اساس مجوزی که در اختیار پلیس فلوریدا قرار گرفته، آنان می‌توانند اطلاعات دو دستگاه اکو داتس را جمع‌آوری و بررسی کنند. در برخی موارد این دستگاه‌های صوتی هوشمند سر و صدای محیط اطراف را در زمان وقوع رویدادهای مشکوک ثبت می‌کنند.

در جریان یک درگیری در ماه ژوئیه بین آدام کرسپو و همسرش سیلویا کرسپو، وی در اثر عوارض زخمی که حاصل برخورد یک نیزه به سینه اش بود به قتل رسید.

آدام کرسپو مدعی است وقوع نیزه به سینه همسرش به صورت تصادفی رخ داده و وی نقشی در این زمینه نداشته است. در عین حال پلیس امیدوار است با کمک فناوری هوشمند الکسا که در بلندگوی اکو داتس به کار گرفته شده، دریابد که آیا این رخداد به صورت تصادفی رخ داده یا نیزه به صورت عمدی به سینه سیلویا کرسپو برخورد کرده است.

البته دستیابی به این اطلاعات تنها در صورتی که ممکن است که دو دستگاه بلندگوی هوشمند اکو داتس روشن بوده باشند و در غیر این صورت هیچ راهی برای کشف قطعی حقیقت وجود ندارد.
کد مطلب: 58680
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است