۰
plusresetminus
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲

کاربران اپل تحت نظر نیروهای انسانی!

ایتنا - اپل اعلام کرده پس از آخرین آپدیت نرم‌افزاری خود نیروهای انسانی دوباره فرایند رصد و بررسی کلیپ‌های صوتی کاربران در دستیار هوشمند خود را از سر می‌گیرند.
کاربران اپل تحت نظر نیروهای انسانی!

اپل اعلام کرده پس از آخرین آپدیت نرم افزاری خود نیروهای انسانی دوباره فرایند رصد و بررسی کلیپ‌های صوتی کاربران در دستیار هوشمند خود را از سر می‌گیرند.

به گزارش ایتنا از مهر، اپل قصد دارد پس از آخرین آپدیت نرم‌افزاری آیفون بررسی دستورات انسانی در دستیار هوشمند خود (سیری) را از سر بگیرد. در ماه آگوست اپل از بررسی کلیپ‌های صوتی کاربران توسط نیروی انسانی عذرخواهی و این روند را متوقف کرد.

اما اقدام جدید اپل برای از سرگیری رصد کلیپ‌های صوتی کاربران موقعیت این شرکت در حوزه حفاظت از اطلاعات کاربران را به خطر می‌اندازد. تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل بارها اعلام کرده این شرکت حریم شخصی را یکی از اصول بنیادین حقوق بشر می‌داند.

این درحالی است که اپل به کاربران خود هشدار داده هنگام نصب آپدیت iOS13.2 افراد می‌توانند با انتخاب گزینه Not Now از ذخیره و بررسی شدن کلیپ‌های صوتی شان اجتناب کنند.

کاربران می‌توانند این قابلیت را در بخش تنظیمات خاموش کنند. اپل همچنین اشاره کرده اطلاعات سیری با اپل آی‌دی کاربر مرتبط نمی‌شود. شرکت‌های فناوری ادعا می‌کنند گوش دادن به کلیپ‌های صوتی کاربران سرویس‌های هوش مصنوعی آنها را ارتقا می‌دهد. با این وجود کارشناسان هشدار می‌دهند اگر نیروی انسانی این کلیپ‌ها را بررسی کند، خطری برای حفظ حریم شخصی به حساب می‌آید.
کد مطلب: 58645
برچسب ها: اپل جاسوسی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام