d21'; ?> ايتنا - گوشی‌های 5G نبض بازار تلفن‌های هوشمند را در دست می‌گیرند
۰
plusresetminus
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶
سال آینده میلادی؛

گوشی‌های 5G نبض بازار تلفن‌های هوشمند را در دست می‌گیرند

ایتنا -​​​​​​​تحلیلگران برآورد و اعلام کرده‌اند که سال ۲۰۲۰ میلادی سال گوشی‌های هوشمند 5G خواهد بود.
گوشی‌های 5G نبض بازار تلفن‌های هوشمند را در دست می‌گیرند

در طول یک سال اخیر شرکت‌های تولیدکننده موبایل بسیاری به سمت و سوی توسعه و تولید گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت روی آورده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیش‌بینی کرده‌اند که سال ۲۰۲۰ میلادی، سال معرفی و عرضه تعداد قابل توجهی از گوشی‌های هوشمند مجهز به شبکه 5G خواهد بود و این بدان معناست که تعداد زیادی گوشی با قابلیت مذکور روانه بازارهای جهانی خواهد شد. 

سامسونگ و شیائومی از جمله پیشگامان توسعه و تولید گوشی‌های هوشمند مجهز به شبکه نسل پنجم اینترنت 5G بوده و در طول یک سال گذشته از برنامه‌های خود به منظور افزایش تعداد مدل‌های مربوطه سخن گفته‌اند این در حالیست که آنها تاکنون شمار محدودی را نیز معرفی و عرضه کرده‌اند.   

به عنوان مثال، شیائومی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل در جهان و چین، نیز به تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد در سال ۲۰۲۰ میلادی، بالغ بر ۱۰ مدل گوشی هوشمند مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G را معرفی و روانه بازار کند.  

با توجه به آنکه اخبار نسل جدید اینترنت 5G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.

یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال در توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه، هواوی است که با مشکلات و چالش‌های متعددی از سوی آمریکا و متحدانش روبرو شده است و به گفته بسیاری از کارشناسان، همین امر توسعه شبکه 5G را به تعویق انداخته است.

پیش‌تر نیز کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده بودند سهم فروش گوشی‌های مجهز به فناوری شبکه 5G از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که آینده موفقیت‌آمیز و روشنی پیش روی گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال‌های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.
کد مطلب: 58605
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام