۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵

پول‌شویی و تهدید امنیت کاربران با ارز مجازی فیس‌بوک

ایتنا - سیاستمداران و ناظران سراسر جهان نگران ایجاد ارز مصنوعی فیس‌بوک هستند چون می‌تواند به سیستم مالی جهان آسیب برساند، حریم شخصی کاربران را تهدید و راه را برای پول‌شویی باز کند.
پول‌شویی و تهدید امنیت کاربران با ارز مجازی فیس‌بوک

سیاستمداران و ناظران سراسر جهان نگران ایجاد ارز مصنوعی فیس‌بوک هستند چون می‌تواند به سیستم مالی جهان آسیب برساند، حریم شخصی کاربران را تهدید و راه را برای پول‌شویی باز کند.

فیس‌بوک که با انتقادات فزاینده‌ای در مورد پروژه ارز دیجیتال لیبرا روبروست، اعلام کرد از ارزهای مجازی بر پایه ارزهای ملی مثل دلار به جای ارز مصنوعی اولیه استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از تسنیم، دیوید مارکوس، سرپرست پروژه لیبرای فیس‌بوک، در یک سمینار بانکداری گفت هدف این گروه ایجاد یک سیستم پرداخت کارآمدتر است ولی رویکردهای جایگزینی برای ارزی که استفاده می کند خواهد داشت.

 وی گفت:« ما می‌توانیم این کار را به طور متفاوتی انجام دهیم. به جای داشتن یک واحد مصنوعی می‌توانیم از یک سری پول‌های ثابت با پشتوانه دلار، یورو، پوند و ارزهای دیگر استفاده کنیم».

« ما قطعاً می‌توانیم چندین پول ثابت داشته باشیم که نماینده ارزهای ملی به صورت دیجیتال باشند. این یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانیم در نظر بگیریم».

  این پروژه که به رهبری فیس‌بوک انجام می‌شود در اوایل ماه جاری با موانعی روبرو شد. شرکت‌های بزرگ پرداخت مثل مستر کارت و ویزا پشت این گروه را در این پروژه خالی کردند.

 سایر اعضای کلیدی مثل شرکت ای‌بی، بوکینگ و پی‌پل هم از این پروژه خارج شدند.

 سیاستمداران و ناظران سراسر جهان نگران ایجاد یک ارز مصنوعی جدید هستند چون می تواند به سیستم مالی جهان آسیب برساند، حریم شخصی کاربران را تهدید و راه را برای پول‌شویی باز کند.

گروهی از بیست رهبر مالی روز جمعه به توافق رسیدند تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای ارزهای مجازی وضع کنند و اعلام کردند که این پول‌های ثابت نباید منتشر شوند چون ریسک جهانی بالایی دارند.

 مارکوس گفت فیس‌بوک همچنان امیدوار بود لیبرا را تا ژوئن 2020 راه‌اندازی کند ولی متوجه شد که با این موانع قانونی نمی‌تواند به هدف خود برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا  بیرون رفتن شرکای بزرگ راه‌اندازی لیبرا را به تاخیر می‌اندازد گفت:« هدف ما تغییری نکرده است. ما همواره گفته‌ایم که بدون برطرف کردن نگرانی‌های قانونی و گرفتن مجوزهای لازم قدمی بر نمی‌داریم».
کد مطلب: 58592
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است