کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هواوی به دنبال فروش 5G به صنایع مخابراتی امریکا

30 مهر 1398 ساعت 11:37

ایتنا- هواوی در پی آن است که با ارائه مجوز به کمپانی‌های آمریکایی بتواند ممنوعیت‌ها را دور زده و فناوری 5G خود را به آن‌ها بفروشد.


کمپانی هواوی در پی آن است که با ارائه مجوز به کمپانی‌های آمریکایی، بتواند ممنوعیت‌ها را دور زده و فناوری 5G خود را به آنها بفروشد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی هواوی هر چند در راستای فرمان‌های دولت ترامپ از فروش فناوری 5G به ایالات‌متحده منع شده است، ولی این امر موجب از تلاش ایستادن مقامات این غول فناوری نیست.
وینسنت پانگ به‌عنوان معاون ارشد هواوی به رویترز اعلام کرده است که این کمپانی برای فروش فناوری 5G خود به کمپانی‌های آمریکایی تلاش می‌کند.
 
هواوی در حدود چند هفته است که مذاکرات خود را در این رابطه با کمپانی‌های آمریکایی آغاز کرده است و آنها به عقد قراردادهای طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت با این شرکت تمایل نشان داده‌اند.
البته پانگ در رابطه با نتیجه این مذاکرات نظری نداده است، اما ارائه خدمات به یک یا چند کمپانی منفرد مقرون‌به‌صرفه نیست.
 

 هواوی
 
رن ژنگی نیز به‌عنوان بنیان‌گذار هواوی، در ماه سپتامبر در رابطه با احتمال انعقاد چنین قراردادهایی صحبت کرده بود، اما مشخص نبود که آیا شرکتی برای انجام این کار پیش‌قدم خواهد شد یا خیر.
با این‌ حال مشکل اینجاست که هواوی فعلا در فهرست نهادهای ممنوعه ایالات متحده قرار دارد و تجارت این کمپانی با شرکت‌های آمریکایی به هر نحوی ممنوع است. دلیل این ممنوعیت هم آن است که مقامات امریکا از مدت‌ها پیش به همکاری هواوی با دولت چین مشکوک بوده‌اند.
 
از طرفی این روزها فروش فناوری 5G در امریکا به انحصار نوکیا و اریکسون درآمده است و اپراتورها برای ورود هرگونه رقیبی برای این دو کمپانی آماده و راضی خواهند بود زیرا چنین امری در نهایت به پایین آمدن هزینه‌های زیرساختی این فناوری منجر خواهد شد.
 


کد مطلب: 58560

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/58560/هواوی-دنبال-فروش-5g-صنایع-مخابراتی-امریکا

ايتنا
  https://www.itna.ir