۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰

فروش موادغذایی تاریخ مصرف گذشته از طریق آمازون!

ایتنا - آمازون با عدم کنترل کیفیت موادغذایی توزیع شده از طریق این سایت خرده فروشی، به ابزاری برای فروش موادغذایی تاریخ مصرف گذشته مبدل شده است.
فروش موادغذایی تاریخ مصرف گذشته از طریق آمازون!

آمازون با عدم کنترل کیفیت موادغذایی توزیع شده از طریق این سایت خرده فروشی، به ابزاری برای فروش موادغذایی تاریخ مصرف گذشته مبدل شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، در شرایطی که تمامی موسسات فعال در زمینه تولید و عرضه مواد غذایی تلاش می‌کنند محصولات خود را به شکلی تازه و با حفظ کیفیت عرضه کنند، سهل‌انگاری آمازون باعث شده فروشندگان ثالث کالاهایی را از این طریق به دست مشتریان برسانند که مدت‌هاست تاریخ مصرف آنها منقضی شده و مصرف آنها سلامت افراد را به خطر می‌اندازد.

نکته جالب این است که از طریق آمازون مواد غذایی توزیع شده که تولید آنها در سال ۲۰۱۷ قطع شده، اما برخی افراد و شرکت‌های سودجو کماکان به فروش آنها می‌پردازند. از جمله این مواد غذایی می‌توان به شیرینی و چای اشاره کرد.

براساس بررسی‌های موسسه تحقیقاتی تری‌پی‌ام، حداقل ۴۰ درصد از فروشندگان مواد غذایی از طریق آمازون، بیش از ۵ شکایت از خریداران در ارتباط با انقضای تاریخ مصرف تولیدات خود دریافت کرده‌اند. در برخی موارد چند فروشنده برای فروش اقلام غذایی تاریخ مصرف گذشته اقدام کرده‌اند و این امر باعث آزار گسترده مشتریان شده است.

با افزایش اعتراض مشتریان، آمازون فروش برخی از این اقلام را از طریق شبکه خرده‌فروشی خود ممنوع کرده است. سخنگوی این شرکت هم اعلام کرد که هر ماده غذایی که از طریق آمازون به فروش می‌رود حداقل باید ظرف ۹۰ روز آینده قابل مصرف باشد. این شرکت همچنین اعلام کرد از ترکیبی از هوش مصنوعی و نظرات کاربران برای بررسی دقیق این موضوع و دریافت بازخوردهای مردم استفاده خواهد کرد.
کد مطلب: 58549
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام